Horlamak artık tarih oluyor!

Bu yatak gece yarısı kabusunu sona erdirecek...

Horlamak artık tarih oluyor!
Horlamak artık tarih oluyor!
GİRİŞ 14.01.2008 14:05 GÜNCELLEME 14.01.2008 14:05

Yatak üreticisi Leggett & Platt tarafından geliştirilen ve Las Vegas’taki tüketici fuarında tanıtılan akıllı yatak, hareketi algılayan sensörleri sayesinde horlamaya son veriyor.


Adı 'Yıldızlı Gece Yatağı', ancak fiyatı çok yüksek: 50 bin dolar. Bu akıllı yatak, uyku düzenini kontrol ediyor, vücut ısısını düzenliyor ve horlama sırasında devreye girerek, horlayan kişiyi uyarıyor. Dijital beyin ve internet bağlatısına sahip olan teknoloji harikası yatak, vücut haraketlerini izliyor ve bilgileri sisteme kaydediyor.


 Şiltenin üst kısmındaki ince sıvı tabakası, yatağın tercihe göre ısınıp soğumasını sağlıyor. Yatağın çevresine yerleştirilen ışıklar da, gece yataktan kalkıldığı anda otomatik olarak yanıyor. Yatağın başlığı, küçük bir 'bilgi sistemi' içeriyor. Bu sistem, 400 bin şarkı ya da 2 bin saatlik video kaydedebilme kapasitesine sahip.


Kişinin nefes alıp vermesi durduğu takdirde, yatağın yerleşik bilgisayar sistemi eve ambulans çağırabiliyor. Horlama sırasında, yatağın baş kısmı 7 derece yükselerek solunum yollarını rahatlatıyor. Yatağı çevreleyen bir hoparlör sistemiyle birlikte, başlıktan duvara projekte edilen filmi izlenebiliyor. Yatağın gelecek yıl piyasaya sürülmesi planlanıyor.


NELER YAPIYOR


'Horlama' diye yatanı uyarıyor.
Film oyanatıp şarkı söylüyor.
Kişinin soluğu kesildiğinde ambulans çağırıyor.
Kişi kalktığında ışıkları yanıyor.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İsmailağa Cemaati'nin yeni lideri belli oldu
Rusya'dan S-500 açıklaması! Tarih verdiler