Instagram hikayeleri artık iki katlı

Instagram’ın popüler hikayeler özelliğinin iki katlı versiyonu geçtiğimiz haftalarda test edilmeye başlamıştı. Bu özelliğin ülkemizde de bazı kişiler için kullanıma sunulduğu yönünde bir gelişme kaydedildi.

Instagram hikayeleri artık iki katlı
Instagram hikayeleri artık iki katlı
GİRİŞ 21.06.2020 10:16 GÜNCELLEME 21.06.2020 10:16

Facebook tarafından satın alındıktan sonra sürekli yeni özelliklere kavuşan Instagram yine kullanıcıları sevindirecek bir özellikle karşımıza çıktı. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan iki katlı hikayeler özelliğinin ülkemize de ulaştığı gözlemlendi. Şu anda hala test aşamasında olan özellik bazı profiller tarafından kullanılabiliyor.

Instagram, “Instagram deneyiminizi iyileştirmek için her zaman yeni yollar test ediyoruz” demişti. Özelliğin tüm kullanıcılara çıkıp çıkmayacağı hala kesin değil, ancak şu anda ülkemizde de pek çok kişinin bu özelliğe erişebildiğini görebiliyoruz.

Instagram’ın artan Hikayeler paylaşımları için etkileşimi artırma çalışmaları ortaya çıkmıştı. En üst bölümdeki tek sıra halindeki Stories alanı, iki katlı bir hale getirilmeye çalışılıyordu. Bir süre önce çeşitli kullanıcılar ile birlikte bu özellik test edilmeye başlamıştı. Şimdi de ülkemizdeki bazı kullanıcıların Hikayeler bölümü, iki katlı tasarıma geçmiş durumda.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Yeni Nissan Qashqai'nin Türkiye fiyatı açıkladı! İşte özellikleri
Milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeni düzenlemeler! Ceza ödemeden sözleşme feshedilebilecek