iOS 14'ün herkes tarafından indirilebilir versiyonu yayınlandı

Apple’ın yeni işletim sistemi güncellemesi iOS 14’ün herkese açık olan beta sürümü yayınlandı. Bu sürümlerin iOS 14 Beta 2 versiyonu olduğu belirtildi.

iOS 14'ün herkes tarafından indirilebilir versiyonu yayınlandı
iOS 14'ün herkes tarafından indirilebilir versiyonu yayınlandı
GİRİŞ 10.07.2020 11:28 GÜNCELLEME 10.07.2020 11:28

Apple’ın geçtiğimiz ay WWDC 2020 etkinliğiyle tanıttığı iOS 14’ün halka açık beta versiyonu yayınlandı. İlk olarak geliştirici versiyonunu indirerek size tanıttığımız iOS 14 geliştirici betasına oranla hata iyileştirmeleriyle geldi.

Apple’ın uyumlu olan tüm iPhone modellerine sunduğu açık beta iOS 14 Developer Beta 2 olarak yayınlandı.

iOS 14 Beta 2’de ne gibi yenilikler var

Apple’ın yeni işletim sistemi için sunduğu açık betada Takvim uygulaması için yeni bir simge bulunuyor. Ayrıca önceki Görevler widget’ı, daha düşük boyutlu bir widget’a dönüşüyor. Bunlar dışında Dosyalar uygulamasına daha hızlı bir şekilde erişmek için de widget desteği geliyor.

Apple, yeni işletim sisteminde animasyonlu kapak fotoğrafını da manuel olarak devre dışı bırakmayı mümkün kılarken Müzik uygulamasında Wi-Fi ile sınırlama ayarı da sundu. Bu özellikler dışında hem iPhone hem de iPad cihazlar için önemli hata düzeltmeleri, performans ve kararlılık iyileştirmeleri ve gelişmiş güvenlik önlemleri de yeni işletim sistemiyle birlikte geliyor.

iPadOS 14, genel olarak bakıldığında iOS 14’ün aldığı özelliklerin çok büyük bir kısmını alıyor, ancak ana ekrandaki uygulamaların yanına widget yerleştirme desteği bulunmuyor.

 

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İstanbul için yeni kar alarmı: Yağış başladı, şehrin merkezine ilerliyor
İBB Sözcüsü Murat Ongun "Trol uygulaması" dedi, vatandaş videoyla cevabı verdi