Apple'dan özel iPhone versiyonu

Apple, iPhone güvenliğini artırmak ve araştırmacıların sorunları daha hızlı bulmalarını sağlayacak özel bir iPhone modeli geliştirdi. Bu iPhone sürümü yakın bir tarihte kullanıma sunulacak.

Apple'dan özel iPhone versiyonu
Apple'dan özel iPhone versiyonu
GİRİŞ 25.07.2020 10:15 GÜNCELLEME 25.07.2020 10:15

Apple Güvenlik Araştırma Cihazı Programı sayesinde artık araştırmacılar tüm güvenlik açıklarını daha hızlı tespit edebilecek. Bu program için geliştirilen özel iPhone sürümü sadece araştırmacı ve geliştiricilere verilecek.

Bu iPhone versiyonu normal tüketici versiyonunda yer almayan Shell erişimi gibi yeteneklerle geliyor. Cihazların sahipliği Apple’da kalıyor ayrıca cihazları kullanan kişilerin kişisel işlerini bu cihazlarla halletmesi de yasak.

Apple Geliştirici Programı üyelerine açık olacak

Bu yeni girişim, güvenlik sorunlarını belirlemeyi amaçlayan Apple Geliştirici Programı (Apple Developer Program) üyelerine açık olacak. Ayrıca sadece Avusturalya, Avusturya, Belçika, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, İrlanda, İtalya, Japonya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, İspanya, İsviçre, İsveç, BK ve ABD araştırmacıları programa katılabilecek. Tüm adaylar Apple'ın inceleme sürecine tabi olacak ve cihaz sayısı en azından ilk başvuru turu için sınırlı olacak.

 

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz Köprüsü'nde önemli açıklamalar!
EURO 2024'e damga vuran kadro açıklandı: İlk 11'de 3 Milli futbolcu