Android 11’in kod adı belli oldu! Google geleneği bozmadı

Google tarafından 8 Eylül’de tanıtılması beklenen Android 11 birçok büyük yenilikle gelecek. Şimdiden beta versiyonları yayınlanan Android 11’in kod adı da ortaya çıktı. iOS 14 ile yarışacak olan yeni sürüm kullanıcılara büyük kolaylıklar getireceğe benziyor.

Android 11’in kod adı belli oldu! Google geleneği bozmadı
Android 11’in kod adı belli oldu! Google geleneği bozmadı
GİRİŞ 25.07.2020 10:32 GÜNCELLEME 25.07.2020 10:32

Google yıllardır kullanıma sunduğu tüm Android sürümlerine bir tatlı ismi takıyor. 2009 yılından beri devam ettirilen bu gelenek, Android’in ilk sürümleri ile başlamıştı. Yalnızca geçtiğimiz yıl tanıtılan Android 10 bu geleneğe uymadı ve zaman zaman Android Q olarakta anıldı.

Android’in önemli geliştiricilerinden Dave Burke, bir röportajında Android 11’in Red Velvet Cake ismiyle tanıtılacağını açıkladı. Burke, bu ismin Google çalışanları tarafından Android 11 RVC kısaltmasıyla söylendiğini belirtti. Red Velvet Cake, dilimize “Kırmızı Kadife Pasta” veya “Kırmızı Kadife Kek” olarak çevrilebilir.

Şu anda bu ismin Google tarafından yönetilen hiçbir serviste kullanılmadığını belirtelim. Bu da demek oluyor ki bu isim her an değişebilir. Burke, önümüzdeki 40 günün Android 11 adına çok kritik olduğunu belirtti.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ayşenur Arslan'a göre tezkere için yalan haber uydurdular: Hiç 10 kişi ölmüş gibi durmuyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan Nijerya'da! 7 kritik alanda anlaşma imzalandı