Benzersiz güç geliyor: Huawei Mate 40 serisinin tanıtım tarihi açıklandı

Huawei, yeni amiral gemisi Mate 40 serisini tanıtacağı tarihi açıkladı. Kirin işlemcileri son kullanan akıllı telefon serisinin tanıtım tarihi şirketin Twitter hesabından paylaşıldı.

Benzersiz güç geliyor: Huawei Mate 40 serisinin tanıtım tarihi açıklandı
Benzersiz güç geliyor: Huawei Mate 40 serisinin tanıtım tarihi açıklandı
GİRİŞ 11.10.2020 14:15 GÜNCELLEME 11.10.2020 14:15

Huawei son birkaç yıldır ABD ambargoları nedeniyle zor zamanlardan geçiyor. Şirket bu yaptırımlardan etkilenmemek için kendi işletim sistemini geliştirmek ve ekosistemini güçlendirmek için adımlar atıyor. Bu nedenle yeni amiral gemisi Huawei Mate 40’ı tanıtacağı tarihi açıkladı.

Huawei’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda Huawei Mate 40 serisinin 22 Ekim tarihinde çevrimiçi bir etkinlikle tanıtılacağı açıklandı.

Huawei Cihazları Başkanı ve Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu, geçtiğimiz ağustos ayında düzenlenen bir konferansta "15 Eylül’den itibaren Kirin işlemcilerimiz üretilemeyecek. Ayrıca yapay zekalı yongalarımız da üretilemeyecek. Bu bizim için çok büyük bir kayıp" diyerek şirketi çok zor günlerin beklediğini itiraf etmişti.

Huawei Mate 40 hakkında bilinenler

Huawei Mate 40 serisinin gücünü yeni bir Kirin amiral gemisi yonga setinden alacağı iddia ediliyordu. 5 nm üretim sürecinden çıkan bu yonga setinin Kirin 1000 olacağı yönünde daha önce yayınlanmış bir rapor bulunuyor ancak yonganın Kirin 9000 olarak adlandırılacağı da gündemde.

Ekran kısmında yüz tanımayı desteklemek için çentik tasarımına sahip olacağı söylenen telefonların, tıpkı P40 serisinde olduğu gibi 1200 piksel+ çözünürlük ve 90 Hz ekran yenilemeyi desteklemesi muhtemel görünüyor. Huawei Mate 40 serisinde Google servisleri yer almayacak.

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
akıllı telefon
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Montajını yaptığı klimayla düştü yaşlı kadın altında kalmaktan son anda kurtuldu
Fitch, Türkiye'nin büyüme hızına yetişemiyor