Zoom'a WhatsApp güvenlik özelliği geliyor

Koronavirüs salgınıyla yükselişe geçen video konferans uygulaması Zoom yeni özelliklerle gündemde. WhatsApp'ın bir özelliği artık Zoom kullanıcılarına geliyor.

Zoom'a WhatsApp güvenlik özelliği geliyor
Zoom'a WhatsApp güvenlik özelliği geliyor
GİRİŞ 28.10.2020 13:01 GÜNCELLEME 28.10.2020 13:01

Zoom koronavirüs döneminde kullanıcı sayısını artıran platformlardan biri. Pandemi ile birlikte uzaktan çalışmanın ve uzaktan eğitimin ön plana çıkmasıyla toplantılar, sunumlar ve dersler görüntülü konuşma uygulamaları üzerinden yapılmaya başlandı. Bu uygulamalardan biri de Zoom oldu. Zoom şimdi ise güvenlik konusunda önemli bir adım atıyor.

Zoom'dan uçtan uca şifreleme

WhatsApp uygulaması, uçtan uca şifreleme özelliğini uzunca bir süredir bünyesinde barındırıyor. The Verge'ün haberine göre, WhatsApp'ta sohbetlerin üçüncül kişiler tarafından okunmasını engelleyen bu güvenlik özelliği, artık Zoom'da da karşımıza çıkacak. Zoom uçtan uca şifreleme özelliğini kullanıcılarına sunmaya başlayacak.

iOS, Android ve masaüstüne geliyor

Zoom uçtan uca şifreleme özelliği, Zoom'un bulunduğu tüm platformlarda yer alacak. Yani Zoom masaüstü uygulamasında, Android ve iOS için Zoom uygulamasında uçtan uca şifreleme özelliği ile güvenlik sağlanacak.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Dönmez açıkladı:  Pazartesi büyük gün... Yerli otomobil için kritik adım
Türk mucitlerden Trump'ın sözlerine yanıt