Apple yeni etkinliği 'One More Thing' için davetiyeleri paylaştı

Apple, bu yılın son çeyreğindeki son etkinliği 'One More Thing' için davetiyeleri sosyal medya hesaplarından paylaştı. Bu etkinlikte Apple'ın kendi geliştirdiği işlemciye sahip ilk Mac bilgisayarını tanıtması bekleniyor.

Apple yeni etkinliği 'One More Thing' için davetiyeleri paylaştı
Apple yeni etkinliği 'One More Thing' için davetiyeleri paylaştı
GİRİŞ 03.11.2020 09:28 GÜNCELLEME 03.11.2020 09:28

Apple, son üç aydaki üçüncü etkinliğe hazırlanıyor. Teknoloji devi Apple, 10 Kasım'da 'One More Thing' isimli bir etkinlik düzenleyecek. Önceki iki etkinlikte tanıtılan yeni iPad, Apple Watch ve iPhone ürünlerine bakıldığında, yapılacak olan 'One More Thing' etkinliğinde başrol Mac olacak gibi duruyor.

Eylül ayındaki 'Time Flies' etkinliğinde, iPad Air 4, iPad 8, Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE; Ekim ayındaki 'Hi, Speed' etkinliğinde ise, HomePod mini, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max tanıtılmıştı. 10 Kasım'da yapılacak olan 'One More Thing' etkinliğinin, ARM tabanlı Apple Silicon çalıştıran bir Mac, AirPods Studio ve AirTags gibi ürünlere ev sahipliği yapması bekleniyor.

WWDC sırasında Apple, geliştiricilere Intel işlemci yerine kendi tasarımı olan Apple Silicon'a geçeceğini açıklamış ve geçiş için iki yıllık bir zaman çizelgesi belirlemişti. Teknoloji devi ayrıca ARM tabanlı Apple Silicon kullanan ilk Mac'in 2020 bitmeden ortaya çıkacağını da duyurmuştu.

APPLE SILICON'DAN GÜÇ ALAN İLK MAC BEKLENİYOR

İlk Apple Silicon tarafından güçlendirilen Mac konusu kafa karıştırıyor. Konuya dair ortaya çıkan ilk raporda, ilk ARM tabanlı Mac'lerden birinin 12 inç MacBook'un yenilenmiş bir sürümü olacağını öne sürüldü. Diğer raporlar ise ilk Apple Silicon kullanan Mac'in 13 inçlik bir MacBook Pro olabileceğini gösterdi.

Yeni cihazların yanı sıra etkinlikte, WWDC'de de duyurulan ve aylardır beta sürümünde olan macOS 11 Big Sur'un genel kullanıma sunulması ya da kesin bir tarihin verilmesi bekleniyor.

 

KAYNAK: DONANIMHABER, HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Haliliye'ye Başkan Canpolat'tan köklü yatırım: 200 Milyon TL değerinde!
Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu'nun İBB'yi iflasın eşiğine getirdiğini açıkladı