LG'den genişleyebilen ekranlı akıllı telefon: LG Rollable

Günümüzde akıllı telefonların özellikleri ve tasarımları üç aşağı beş yukarı benzerlik gösteriyor. Bazı firmalar katlanabilir ekranla farklı tasarımlar sunarak sektöre yeni bir soluk getirmişti. LG ise ekran tasarımını bambaşka bir boyuta çıkarıyor. Genişleyebilen ekranlı LG Rollable tablet telefon karışımı için şimdilik en iyi örnek olabilir.

LG'den genişleyebilen ekranlı akıllı telefon: LG Rollable
LG'den genişleyebilen ekranlı akıllı telefon: LG Rollable
GİRİŞ 05.11.2020 10:02 GÜNCELLEME 05.11.2020 10:02

LG, akıllı telefon piyasasında büyük güç kaybetmişti. Geçtiğimiz yıllarda LG V serisi ile yeniden toparlanmaya çalışan şirket ne yazık ki başarılı olamadı.

Yenilikçi yaklaşımlarla kullanıcıları etkilemek isteyen firma, LG Wings adında yeni bir model piyasaya sürdü. Teknik özellikleriyle birçok kullanıcının beğenisini kazanan modelden sonra şirket yeni bir teknoloji üzerine çalışmaya başladı.

Yan kısımları genişleyen bir akıllı telefon modeli üretmek isteyen LG, yeni bir ticari marka başvurusu ile gündeme geldi. LetsGoDigital tarafından sızdırılan ticari marka başvurusu yeni cihazın nasıl bir tasarıma sahip olacağını da açıklıyor.

LG The Roll, LG Double Roll, LG Dual Roll, LG Bi-Roll ve LG Roll Canvas gibi isimlerin de yer aldığı EUIPO (Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi) başvurusunde yeni modelin akıllı kalem de desteklediği açıkça belirtilmiş. Ayrıca yeni modelin Mart 2021’de tanıtılacağı söylentiler arasında yer alıyor.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Hükümet harekete geçiyor: Fahiş fiyatlara yakın takip
Başkan Erdoğan'dan Konya'da önemli açıklamalar: Merak etmeyin enflasyon da inecek