LG maske satışa sunuldu

Güney Koreli teknoloji devi LG, koronavirüse karşı geliştirdiği elektrikli maskesini satışa sundu. Puricare isimli maske havadaki parçacıkların yüzde 99,97'sini filtreleyebiliyor.

LG maske satışa sunuldu
LG maske satışa sunuldu
GİRİŞ 08.11.2020 14:01 GÜNCELLEME 08.11.2020 14:01

COVID-19 salgını, günlük yaşantımızda birçok şeyi değiştirdi. Hastalıktan korunmak ve daha fazla yayılmasını önlemek için maske takmak son derece gerekli ve zorunlu bir hale geldi.

Maske kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte çeşit çeşit birçok maske ortaya çıktı. Apple ve Disney gibi şirketler kendi maskelerini üretti. Kendi maskesini üreten şirketler arasında Güney Koreli teknoloji devi LG de katıldı. Şirket, bataryalı, hava temizleyen yüz maskesini çıkardı.

LG Puricare maske neredeyse %100 filtreleme yapıyor

LG'nin yeni maskesi 820 mAh kapasiteli batarya ve iki adet gömülü fan ile birlikte geliyor. Bu fanlar, iki adet değiştirilebilir H13 HEPA filtreleriyle birlikte maskenin havadaki partiküllerin %99,97'sini ağzınızdan ve burnunuzdan uzak tutuyor. Ayrıca bu Puricare yüz maskeleri değiştirilebiliyor ve yeniden dönüştürülebiliyor. Hatta kullanıcılarının maskelerindeki H13 filtrelerini ne zaman değiştirmeleri gerektiğini söyleyen bir sistemi ThinQ uygulamasına da entegre etti.

Maskenin yıl sonunda satışa sunulmaya başlayacağını duyuran şirket, Asya ve Orta Doğu'daki bazı önemli bölgeler de dâhil olmak üzere çeşitli pazarlarda satışa sunmaya başladı. Şu an için maskenin fiyatına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
KAAN'ın ilk uçuşu Fransız basınında
İkinci el otomobil piyasasında hareketlilik! İşte 500 bin TL'ye satılan 10 araba...