Xiaomi 55W hızlı şarj cihazı için onay aldı

Xiaomi hızlı şarj konusunda geliştirmelere devam ediyor. Çinli teknoloji devinin 55W şarj cihazı için sertifikaları alarak hızlı şarj konusunda yeni adım attığı ortaya çıktı.

Xiaomi 55W hızlı şarj cihazı için onay aldı
Xiaomi 55W hızlı şarj cihazı için onay aldı
GİRİŞ 26.11.2020 10:21 GÜNCELLEME 26.11.2020 10:21

Geçtiğimiz haftalarda, iPhone 12 uyumlu şarj cihazları ile gündemde olan şirket Xiaomi, şimdi de CCC'de yani 3C olarak da bilinen Çin Zorunlu Sertifika Programında yeni bir 55W hızlı şarj cihazı sertifikalandırdı ve sızıntı yapan kaynak, cihazın Redmi telefonlarının yanı sıra Xiaomi amiral gemileriyle birlikte gelebileceğini de öne sürüyor. Model numarası MDY-12-EQ olan adaptör 11V gerilimde 5A’lik akımda hızlı şarjı destekleyecek.

Xiaomi 55W hızlı şarj cihazını onayladı

Xiaomi, yeni ve eski standartları destekleyen çok çeşitli güç adaptörlerine sahip. Bununla birlikte, şimdiye kadar, 33W'ın üzerinde hıza sahip şarj cihazı ile gelen bir Redmi amiral gemisi görmedik. Şu anda, Redmi K30 Ultra, 30W ile bu konuda lider.

Daha premium modellere sahip Xiaomi tarafında dahi Mi 10 Pro bile 65W şarj cihazıyla birlikte gönderilmesine rağmen yalnızca 50W ile şarj ediyor. Yeni şarj cihazı, bir sonraki amiral gemisi ile daha kompakt ve etkili bir çözümü elde edebileceğimiz anlamına geliyor.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Elektrik faturalarında yeni dönem! Kademeli tarife devreye giriyor
İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'nun adaylık sorusuna yanıt: Kazanamayacak bir isme hayır