Instagram'ın açığını bulan gençlere komik ödül teklifi

Lise öğrencileri Arda Kılıç ve Mert Ergün, geçtiğimiz haftalarda sosyal paylaşım sitesi Instagram’ın iki adet güvenlik açığını bularak durumu Instagram’a bildirdi. Buldukları açıklara 50 dolar ödül teklif edilen gençler, ödülü komik bularak 10 bin dolar istediklerini ancak teklife cevap bulamadıklarını söylediler.

Instagram'ın açığını bulan gençlere komik ödül teklifi
Instagram'ın açığını bulan gençlere komik ödül teklifi
GİRİŞ 28.11.2020 10:39 GÜNCELLEME 28.11.2020 10:43
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Yazılım ve sosyal medyayla uğraşan lise son sınıf öğrencisi Arda Kılıç, sosyal paylaşım sitesi Instagram’da bir güvenlik açığı keşfetmişti. Ayarlar bölümünden yapılan bir işlemle şikayet etme butonunun işlevini yitirdiğini fark eden Arda Kılıç, konuyu arkadaşı Mert Ergün’e anlatmış ve daha sonrasında Ergün, bu işlemin tam tersini yaparak farklı bir açık daha bulmuştu. Ergün’ün bulduğu açık sayesinde başkaları profilini görüntüleyemiyor; ancak kendisi yorum yapma, gönderi beğenme ve profillerde gezinme gibi özellikleri kullanabiliyordu. Daha önce de güvenlik açığı bulan gençlere Instagram tarafından 750 dolar ödül teklif edilmişti.

50 doları komik bulup, 10 bin dolar istediler

 

 

Bu kez daha büyük bir ödül almayı bekleyen gençler, Instagram’dan gelen maille bir kez daha hüsrana uğradı. Instagram, yolladığı mailde gençlere teşekkür ederek, “Güvenlik açığını daha detaylı olarak teknik ekibimize ilettiğiniz takdirde 50 dolar ile ödüllendirileceksiniz” yanıtını verdi. Ödülü görünce hayal kırıklığı yaşadıklarını belirten gençler, “Instagram ekibi, gelen mailin ardından bizi aradı ve bir görüşme yaptık. Bu açıklar için bize 50 dolar teklif ettiler. Biz bu komik teklifi reddetsek de bulduğumuz açıkları onlara söyledik. Bulduğumuz iki açığı da detaylı bir şekilde anlattık ve yakın zamanda gelecek olan yeni bir güncellemeyle bu açıkları kapatacaklarını söylediler. Açığı anlattıktan sonra bize sunulan teklif yerine 10 bin dolar teklif sunduk ancak bize herhangi bir yanıt vermediler. Bundan sonra da yazılım ve sosyal medya ile alakalı yaptığımız çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bize gelen teklifleri de titizlikle değerlendirmeye çalışacağız” dediler.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • Deli Kadir 7 ay önce Şikayet Et
  50 dolarlık açık işte
  Cevapla
 • temel 7 ay önce Şikayet Et
  youtube video yap daha fazla kazanirsin
  Cevapla
 • Bos muhabbet 7 ay önce Şikayet Et
  Bilgi 0 daha once tc numarasi filan bulmuşlar idi iyide tc numarasini nasil buluon tc kayit olmuozki e devlet sanki bura hepsi yalan bos muhabbet kisaca.
  Cevapla
 • Ert 7 ay önce Şikayet Et
  Herkes 50 dolar falazla diyor hadi bakalım siz ne yaptınız onlar instagram açığını bulmuş sizde oturduğunuz yerden 50 dolar fazla bile diyorsunuz siz ne yaptığınız yazık size
  Cevapla
 • INSTAGRAM 7 ay önce Şikayet Et
  Buton Bugunu Bulan Gence 10.000$ MQ İnstagramın %80 Hissesini de Verelim Cidden Mallık 50$ Bile Fazla Bazen Elindekiyle Yetinmeyi Bileceksiniz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
15 ülke anlaştı! BMGK'da skandal karar! Türkiye'den jet yanıt!
4. dalga kapıda! Delta varyantı ve bayram etkisi (23 Temmuz 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)