Android'e gelen iPhone özelliği için yeni güncelleme yolda

Apple'ın dosya paylaşım arayüzü AirDrop'un benzeri olan Google Nearby Share uygulaması yeni bir özelliğe kavuştu. Android Nearby Share uygulaması oyuncuların çok beğeneceği bir özellik yayınladı.

Android'e gelen iPhone özelliği için yeni güncelleme yolda
Android'e gelen iPhone özelliği için yeni güncelleme yolda
GİRİŞ 04.12.2020 09:17 GÜNCELLEME 04.12.2020 09:17

Google tarafından Android 6.0 ve üstü versiyonlar için yayınlanan Nearby Share uygulaması yakındaki cihazlarla dosya paylaşımını sağlıyor. iPhone modellerinde 2011 yılından beri bulunan özellik Android tarafı için yeni geliştirilmişti. Nearby Share uygulaması şimdi Google Play için yeni özellikleri test etmeye başladı. 

Google Play üzerinden, profilinize girdikten sonra, Uygulamalarım ve Oyunlarım sekmesini açarak. Uygulama ve oyunlarınızı Yakınındakilerle Paylaş'ı seçerek uygulama ya da oyun seçtiğiniz cihaza gönderilecek. AirDrop rakibi bu uygulamayı kullanmak için konum, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantınızın açık olması gerekiyor.

Google, Android Nearby Share için Google Play desteği ile birlikte, aileniz ve arkadaşlarınıza kolayca oynadığınız oyun ve uygulamaları göndermeniz mümkün olacak. Şu an için Android 6.0 dışında bu özelliğin kullanılması için telefonunuzun nasıl teknik detaylara sahip olması ile ilgili bir bilgi ortaya çıkmış değil.

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Gündemden düşmüyor! Türkiye'nin imajına büyük darbe vurdu! Tek Avrupa ülkesi oldu
CHP'li başkandan hükümete sokak köpeği tehdidi: İkinci bir Gezi'ye hazır olun...