Facebook hesabı nasıl silinir?

Sosyal medya günümüzde hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alsa da, bazılarımız bu mecralardan kurtulmak isteyebiliyor. Facebook hesap silme nasıl yapılır? sorusu sıklıkla aranan konular arasında yer alıyor. Bu nedenle takipçilerimize Facebook hesabını kalıcı olarak silme nasıl yapılır ve bu yıl güncellenen Facebook hesap silme linkini paylaşacağız.

Facebook hesabı nasıl silinir?
Facebook hesabı nasıl silinir?
GİRİŞ 11.12.2020 13:20 GÜNCELLEME 11.12.2020 13:20

Facebook günümüzde dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu demek yanlış olmaz. Bu platform milyarlarca insan tarafından kullanılıyor olsa da bazılarımız Facebook hesabını silmek isteyebiliyor. Eğer böyle bir karar verdiyseniz Facebook hesabınızı silmek için yapmanız gerekenleri listeleyeceğiz. 

Önce bir uyarıda bulunmamız gerekiyor, Facebook hesabını silme işlemi hesabınızın geri dönülemez bir şekilde kapatılmasına, paylaşımlarınız ve arkadaş listenizin kalıcı olarak silinmesine yol açacaktır. Facebook hesabınızı silmek yerine geçici olarak kapatmak isteyebilirsiniz. Bunun için yapılması gerekenleri farklı bir başlıkta size paylaşacağız. 

FACEBOOK HESABI SİLMEDEN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKENLER

İlk olarak Facebook hesabı ile farklı sayfa ve grupları takip ediyor ve yönetiyorsanız ve bu sayfaların tek yöneticisi sizseniz, hesabınız silindiğinde bu sayfalar da silinecek. Silinmesini istemiyorsanız Facebook sayfa ve gruplarına başka yöneticiler atayabilirsiniz.

İkincisi ise fotoğraflarınız, videolarınız ve tüm paylaşımlarınız kalıcı olarak silinecek. Bu nedenle Facebook hesabınızı silmeden önce bu verileri yedekleyebilirsiniz. 

Üçüncü uyarı ise Facebook ile giriş yap olarak belirlediğiniz tüm hesaplardan otomatik olarak çıkış yapılır. Uygulamalar, oyunlar ve interent sitelerini kullanamamanız anlamına geliyor. Bu nedenle bu sitelerde giriş yöntemini Facebook hesabı yerine e-posta adresi ve şifre olarak değiştirebilirsiniz.

FACEBOOK HESABI NASIL SİLİNİR?

Yukarıdaki uyarıları okuduysanız ve önlemleri aldıysanız, Facebook hesabınızı silmek istediğinize karar verdiniz demektir. Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek oldukça hızlı yapılacak bir işlem. 

1- İnternet tarayıcınızdan facebook.com adresine giriş yapın.
2- Ardından Facebook yardım merkezine giriş yaparak, hesabınızı yönetme başlığının altındaki "hesabınızı dondurma veya silme" seçeneğini tıklayın.
Aşağıdaki linke tıklayarak bu sayfaya direkt erişebilirsiniz:

https://www.facebook.com/help/delete_account

3- Açılan sayfada bazı uyarılar yer alacak. Bunları yukarıda size açıklamıştık. Hesabı Sil tuşuna basarak işleme devam edebilirsiniz. 

4- Facebook hesabınızı silmeyi tamamlamak için tek yapılması gereken şifrenizi girmek. Bu adımdan sonra hesabınız tamamen silinecektir. 

FACEBOOK HESAP SİLME NASIL İPTAL EDİLİR?

Facebook hesabınızı sildiniz ancak bu işlemi geri çevirmek istiyorsanız, bunun için yapılabilecek bir şey var. Facebook hesabınızı geri döndürmek istiyorsanız, Facebook hesap silme işleminin üzerinden 30 gün geçmemiş olması gerekiyor. 30 gün içinde tekrar giriş yaparak hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz. 

 

 

 

 

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
"İsrafı bitirdik" diyen İmamoğlu'ndan tam yol pankart!
Türkiye Avrupa'da birinci! Yüzde 4,5'lik rekor - Gazete manşetleri