iPhone 13 tanıtım tarihi sızdırıldı

iPhone 13'ün tanıtılacağı tarih en güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından paylaşıldı. Ayrıca yeni işlemcinin daha güçlü olacağına dair bilgileri de yayınladı.

iPhone 13 tanıtım tarihi sızdırıldı
iPhone 13 tanıtım tarihi sızdırıldı
GİRİŞ 14.12.2020 09:26 GÜNCELLEME 14.12.2020 09:26

Apple tarafından her yıl eylül ayında yapılan iPhone tanıtım etkinliği pandemi nedeniyle biraz aksamıştı. iPhone 12 serisi bu nedenle ekim ayında ancak tanıtılabildi. Pandemi üretim alanlarını etkilediği için iPhone 12 serisi bir ay gecikmeyle kullanıcılara sunuldu. 

Yeni bir rapor ise tanıtım tarihinde yaşanan bu gecikmenin yalnızca 2020 yılına özel olduğunu ve gelecek nesil iPhone'ların normal tarihinde, eylül ayı içerisinde tanıtılacağını gösteriyor. Bu da iPhone 13 ailesiyle tanışmaya yalnızca 9 ay uzaklıkta olduğumuz anlamına geliyor.

İddialar, sektörün en güvenilir Apple uzmanlarından biri olan Ming-Chi Kuo'dan geliyor. Bir yatırımcı notunda Kuo, Apple'ın iPhone 13 ile birlikte iPhone 12'den önce kullandığı üretim programına geri döneceğini söyledi.

Kuo ayrıca, iPhone 13 serisinin Apple tarafından tasarlanan ve birkaç ay önce piyasaya sürülen iPhone'lara gücünü veren A14 yonga setini temel alan yeni bir A15 yonga setiyle birlikte geleceğini de belirtti.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kira uyuşmazlıklarında arabulucu zorunlu oluyor: Ücretini devlet ödesin
TSK'nın özel gücü 'Timsahlar', karada ve suda düşmana korku salıyor!