2MB’lik Instagram Lite uygulaması tanıtıldı

Instagram’ın bir süre önce askıya alınan Lite versiyonu yeniden kullanıma sunuldu. Instagram Lite ilk olarak kapladığı 2MB’tan az yer ile dikkatleri üzerine çekti. İşte Instagram Lite’ın detayları haberimizde.

2MB’lik Instagram Lite uygulaması tanıtıldı
2MB’lik Instagram Lite uygulaması tanıtıldı
GİRİŞ 16.12.2020 16:12 GÜNCELLEME 16.12.2020 16:12

Instagram Lite, Facebook Fuel For India etkinliğinde duyuruldu. Instagram’ın bir süre önce kullanıma kapattığı Lite versiyon yeniden aktif edildi. Yeni Lite sürüm baştan sona elden geçirilerek hatalar giderilmiş.

Instagram Hindistan'da Android işletim sisteminde kullanılabilen Lite sürümü kullanıma sunduğunu duyurdu. Bellek ve boyut kısıtlamaları olan telefonlara hitap eden Lite sürüm 2MB'nin altında boyuta sahip. Instagram Başkan Yardımcısı Vishal Shah, bu duyuruyu Facebook Fuel for India sanal etkinliğinde yaptı.

Reels ve IGTV uygulamada yer almıyor. Ayrıca Lite sürümde hikaye oluştururken efektlere ve AR tabanlı çıkartmalara erişim sağlanamıyor.

Bu yeni uygulama ile birlikte sosyal medya devi Facebook artık Messenger ve Instagram için lite uygulamalara sahip. Şu anda sadece Hindistan'da indirilebilen Lite sürümün ilerleyen haftalarda diğer ülkelerde de kullanıma sunulması bekleniyor.

 

ETİKETLER
TEKNOLOJİ İnstagram
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Çin'in koronavirüs belgeleri sızdı
Fransa'da darbe sesleri