Samsung laptoplar için 90Hz'lik OLED ekranları duyurdu

Samsung Display, laptoplar için dünyanın ilk 90 Hz yenileme hızına sahip OLED ekranını seri üretime sokacağını açıkladı. Samsung'un yeni ekranının bilgisayar üreticileri tarafından bu yıl içinde satışa çıkacak modellerde kullanılması bekleniyor.

Samsung laptoplar için 90Hz'lik OLED ekranları duyurdu
Samsung laptoplar için 90Hz'lik OLED ekranları duyurdu
GİRİŞ 21.01.2021 13:41 GÜNCELLEME 21.01.2021 13:41

Samsung, 2021 yılında dizüstü bilgisayarları değiştirecek bir paneli duyurdu. Dünyanın ilk 90 Hz yenileme hızına sahip OLED ekranı 14 inç boyutlu bilgisayarlarda kullanılabilecek. Samsung CEO'su Choi Joo-sun bir açıklama yaparak, üretimin Mart ayında büyük sayılarda üretileceğini duyurdu. 

Dünyanın en büyük panel üreticilerinden olan Samsung Display'in yeni ekranı bu yıl tanıtılacak bilgisayarların büyük bir kısmında kullanılacak. 14 inç ve 90 Hz yenilemeye sahip OLED ekranların diğer teknik özellikleri henüz net değil. Samsung, hızlı hareket eden içeriği görüntülerken bir 120Hz LCD ile "pratik olarak" aynı miktarda bulanıklık olduğunu iddia ederek OLED panellerinin daha hızlı yanıt süresi olduğunu söylüyor.

OLED ekranlar dizüstü bilgisayarlarda duyulmamış bir şey değil, ancak hiç de sıradan değiller. Oldukça az sayıda oyun dizüstü bilgisayarı bunları bir seçenek olarak sunsa da, buradaki ticaret, yüksek yenileme hızlarından vazgeçmeniz gerekiyor. 

 

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
TEKNOLOJİ
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Ankara'da sürpriz ziyaret
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ECOBANK çağrısı