ASELSAN'ın geliştirdiği yerli ve milli ürünlerin testlerini TRTEST yapacak

ASELSAN, milli ve yerli olarak geliştirdiği sistemlerde kullanılan bileşenlerin test ve doğrulama faaliyetlerinde TRTEST'in hizmetlerinden faydalanacak.

ASELSAN'ın geliştirdiği yerli ve milli ürünlerin testlerini TRTEST yapacak
ASELSAN'ın geliştirdiği yerli ve milli ürünlerin testlerini TRTEST yapacak
GİRİŞ 28.02.2021 11:49 GÜNCELLEME 28.02.2021 12:00
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

ASELSAN'dan yapılan açıklamaya göre, konuya ilişkin iş birliği protokolü ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün ile TRTEST Genel Müdürü Bilal Aktaş arasında imzalandı.

Söz konusu iş birliğiyle ASELSAN tarafından halihazırda yürütülen millileştirme ve yerlileştirme faaliyetleri kapsamında geliştirilen ürünlerin TRTEST tarafından test ve sertifikasyon faaliyetlerinin yapılması amaçlanıyor. 

Bu kapsamda, ASELSAN tarafından belirlenen ürünlere ilişkin gerekliliklere uygun olarak TRTEST tarafından test prosedürleri oluşturulacak.

TRTEST'in hazırladığı ve ASELSAN tarafından onaylanan prosedürlere uygun olarak test faaliyetleri TRTEST tarafından ifa edilecek ve raporlanacak. Ürünlerin ASELSAN veya üçüncü taraflarca önceden yapılmış testlerine ait raporların TRTEST tarafından incelemesi, değerlendirilmesi, kontrolü veya doğrulanması hizmeti de sağlanacak. Testleri geçerli ürünlere ilişkin TRTEST tarafından ürün uygunluk sertifikası verilecek.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
TEKNOLOJİ Bilim
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Leyla 1 ay önce Şikayet Et
    Super
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Koca tabloyu paylaştı! Haritada dikkat çeken 2 il
Uzman isim uyardı: Altın için son şans olabilir