Xiaomi telefonlarda MIUI 12 kaynaklı sorun yaşanıyor

Xiaomi kullanıcıları MIUI 12 arayüzündeki büyük bir sorun yaşıyor. Xiaomi kullanıcıları tarafından sosyal medya platformlarında konuyla ilgili şikayetler paylaşılıyor.

Xiaomi telefonlarda MIUI 12 kaynaklı sorun yaşanıyor
Xiaomi telefonlarda MIUI 12 kaynaklı sorun yaşanıyor
GİRİŞ 23.03.2021 16:52 GÜNCELLEME 23.03.2021 16:52

Xiaomi'nin yine MIUI 12 arayüzü ile sorunlar yaşıyor. Bu sefer kullanıcılar ekranın parlaklık düzeyini ayarlayamadığını bildiriyor. Daha önce ortaya çıkan bu sorunda kullanıcılar bir kere parlaklık ayarladıktan sonra bir daha ayarlamamaktan şikayetçiydi. Şimdi ise parlaklık hiç ayarlanmıyor.

MIUI 12 sürümündeki kontrol merkezinde yer alan parlaklık ayarlama kısa yolu çalışmamaya başladı. Bu sorun belli başlı beş adet Xiaomi modelinde yaşanıyor. Sorunu yaşayan telefonlar arasında Xiaomi Mi Note 10, Redmi Note 9S, Redmi Note 8, POCO X3 ve Xiaomi Mi 9T Pro yer alıyor.

Kullanıcılar, parlaklık kaydırıcı arızasının Avrupa MIUI 12 ürün yazılımında v12.0.3 numarası altında göründüğünü söylüyor. Ancak sorun, v12.0.8'e kadar olan sonraki yazılım sürümlerinde devam ediyor.

Eğer bu sorunu yaşıyorsanız güncelleme beklemekten başka çareniz yok. Güncellemeleri; Ayarlar>Telefon hakkında>MIUI Sürümü bölümünden denetleyebilirsiniz. Güncelleme geldiğinizde yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

 

KAYNAK: TEKNOLOJİOKU, HABER7
ETİKETLER
hata akıllı telefon
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İzlanda soğuğu yurdu ne zaman terk edecek? Meteoroloji uzmanı açıkladı
Kaosa zemin hazırlayan İBB'ye Fatih Altaylı'dan ilginç savunma: Olur böyle şeyler