Afyonkarahisar Büyük Taarruz'un 100. yılında TEKNOFEST'e talip oldu

TBMM'de grubu bulunan 4 siyasi partinin Afyonkarahisar il başkanları Büyük Taarruz'un 100. yılında TEKNOFEST'in Afyonkarahisar'da yapılmasını istedi

Afyonkarahisar Büyük Taarruz'un 100. yılında TEKNOFEST'e talip oldu
Afyonkarahisar Büyük Taarruz'un 100. yılında TEKNOFEST'e talip oldu
GİRİŞ 31.03.2021 14:05 GÜNCELLEME 31.03.2021 14:05

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan 4 siyasi partinin Afyonkarahisar il başkanları Büyük Taarruz'un 100.yılında dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'in kendi şehirlerinde yapılmasını talep etti. 

TEKNOFEST 2021'de yarışacak roketler belli oldu

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay;

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, bir otelde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti il başkanları olarak birçok medeniyetin bereketli topraklarında hayat bulduğu, tarihsel süreç içerisinde farklı milletlerin barış ve huzur içinde yaşadığı, istiklal mücadelesinin simge ve zafer şehri Afyonkarahisar'ın TEKNOFEST 2022'ye ev sahipliği yapması adına taleplerini tek bir ses olarak iletmek için bir arada olduklarını söyledi.

TEKNOFEST'in önemine değinen Uluçay, "1922'de sona eren ve zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı'nın 100. yılı olan 2022'de TEKNOFEST'in gerçekleşmesi, il için ayrı bir önem ve anlam ifade edeceği gibi dünyaya da net bir mesaj verecektir." dedi.

CHP Afyonkarahisar İl başkanı Yalçın Görgöz;

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, 4 siyasi partinin temsilcilerinin Afyonkarahisar için bir araya geldiğini hatırlatarak, "Afyonkarahisar olarak, Büyük Taarruz'un 100. yıl dönümünde, Mustafa Kemal Atatürk'ün 'İstikbal Göklerdedir' sözünden aldığımız feyzle ve sahip olduğumuz bütün imkanlarla TEKNOFEST'i istiyoruz. Aynı zamanda bu organizasyonun zaferin 100. yılında, zaferin şehri Afyonkarahisar'da olmasının önemli olduğunu düşünüyoruz." diye konuştu.

MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan;

MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan da "TEKNOFEST'in, Dünya Motokros Şampiyonası ve Gastro Afyon Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali başta olmak üzere sahip olduğu uluslararası organizasyonları gerçekleştirme tecrübesi, yer altı ve yer üstü değerleriyle, ziyaretçilerine keyifli zamanlar geçirme imkanı veren zengin aktivite seçenekleriyle, kurtuluş, kuruluş ve zafer şehrimiz Afyonkarahisar'a yakışacağına inanıyoruz." ifadesini kullandı.

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu;

Afyonkarahisar'ın, mutlu, misafirperver ve teknolojiye ilgi duyan insanları, huzur veren atmosferi ile TEKNOFEST'e yakışan "en güçlü aday" olduğuna vurgu yapan İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, "İlin konumundan kaynaklanan ulaşım kolaylığı, beş yıldızlı otelleriyle sahip olduğu konaklama imkanı, gençlerin ve iş insanlarının teknolojiye olan ilgisi ve bu alanda gerçekleştirdikleri yatırımları, sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel değerlerin zenginliği ve büyük zaferin 100. yılının manevi coşkusuyla gizemli şehir Afyonkarahisar TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalini en başarılı şekilde gerçekleştirmeye adaydır." değerlendirmesinde bulundu.

Mısırlıoğlu, geçmişte İstiklal Harbi'nde birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden kentin bugün de aynı duygularla TEKNOFEST 2022'nin Afyonkarahisar'da yapılması için çağrıda bulunduklarının altını çizdi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: 7 Mayıs koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı
Son dakika haberi: 10-11-12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verilecek