Apple, iPhone 11 batarya ve kapasite sorunlarına güncellemeyle çözüm getirecek

Apple, iPhone 11 sahipleri için sevindirici bir açıklama yaparak batarya ve kapasite sorunlarının çözüleceğini duyurdu.

Apple, iPhone 11 batarya ve kapasite sorunlarına güncellemeyle çözüm getirecek
Apple, iPhone 11 batarya ve kapasite sorunlarına güncellemeyle çözüm getirecek
GİRİŞ 01.04.2021 10:44 GÜNCELLEME 01.04.2021 10:44

Apple, iOS 14.5 güncellemesiyle iPhone 11 sahiplerini sevindirecek yeni özellikleri getirmeye hazırlanıyor. iPhone 11 kullanıcılarını etkileyen pil tüketimi ve düşük performans sorunlarını yazılım güncellemesiyle çözecek. Apple resmi sitesinde yayınladığı dökümanla sorunların çözümlerini tek tek paylaştı. iOS 14.5 güncellemesiyle iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max cihazlarındaki sorunlar ortadan kalkacağa benziyor.

Apple sitesinde yer alan mesaj şu şekilde:

İPhone 11, iPhone 11 Pro veya iPhone 11 Pro Max'inizde iOS 14.5'e güncelledikten sonra, Ayarlar> Pil> Pil Sağlığı bölümünde aşağıdaki mesajlardan birini görebilirsiniz.

Pil yeniden kalibre ediliyor

Aşağıdaki mesajı görüyorsanız, iPhone'unuzdaki pil sağlığı raporlama sistemi yeniden kalibre ediliyor demektir.

Pil sağlığı raporlama sisteminiz Maksimum Kapasiteyi ve En Yüksek Performans Yeteneğini yeniden kalibre ediyor. Bu işlem birkaç hafta sürebilir.

Maksimum kapasite ve en yüksek performans kapasitesi için yeniden kalibrasyon, düzenli şarj döngüleri ile zaman içinde gerçekleşecektir. İşlem başarılı olursa, yeniden kalibrasyon mesajı kaldırılacak ve maksimum kapasite yüzdeniz güncellenecektir.

Apple’ın dökümanlarına göre pil sağlığı raporlama sistemi iPhone 11 serisi için birkaç haftalık bir süreç alacak. Eğer bu güncelleme sorunu çözmezse Apple’ın iPhone 11 sahipleri için eskiden yaptığı gibi bir batarya değişim programı başlatması bekleniyor.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
EURO 2024'te muhteşem açılış
BAE'den Türkiye planı! Al Mazroui: 'Liderlerimiz anlaştı'