Discord Android için Clubhouse benzeri özelliğini kullanıma sundu

Clubhouse ile başlayan ses temelli sosyal medya furyasına son olarak Discord katıldı. Stage Channels isimli özellik Clubhouse’a benzerliğiyle dikkatleri çekti.

Discord Android için Clubhouse benzeri özelliğini kullanıma sundu
Discord Android için Clubhouse benzeri özelliğini kullanıma sundu
GİRİŞ 01.04.2021 14:13 GÜNCELLEME 01.04.2021 14:13

Ses temelli sosyal medya sloganıyla ortaya çıkan Clubhouse bir anda büyük popülariteye ulaştı. Hızlı büyüyen sosyal mecra Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi devler tarafından kopyalandı. Son olarak Discord, tasarım ve kullanış anlamında Clubhouse’un taklidi olan Stage Channels özelliğini kullanıma sundu.

Geliştiricilerin kullanıma sundukları yeni özellik ise yalnızca bir grup konuşmacının ve onları dinleyecek kişilerin bir araya gelmelerini sağlıyor. Bu özellik, Discord üzerinden gerçekleştirilecek etkinliklerde çok daha bir deneyim sunmuş olacak.

Stage Channels'ın mobil sürümü, Clubhouse'un iOS sürümüyle neredeyse aynı şekilde görünüyor. Buna göre, katıldığınız bir odada yalnızca dinleyici olmayı tercih edebiliyor ya da bir sözünüz olduğunda konuşmak için izin isteyebiliyorsunuz. Ayrıca kanal yöneticileri de Stage Channels'ta katılımcılar üzerinde tam hakimiye sahip oluyor, diledikleri zaman bir konuşmacıyı susturabiliyor ve hatta kanaldan atabiliyorlar.

Facebook ve Twitter gibi dev platformlar hala Clubhouse benzeri özelliklerini test aşamasındayken Discord, Stage Channels ismiyle ses temelli platformu kopyalayan ilk mecra oldu. Ayrıca Android'de kullanılamayan Clubhouse yerine Discord'un geliştirdiği Stage Channels kısmı Android, PC, Mac, iOS  gibi tüm platformlarda aktif olarak kullanılabiliyor. 

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Beklenen liste açıklandı! İşte Kasım ayına damga vuran otomobiller
Akaryakıt fiyatlarına indirim geliyor