Turkcell geleceğin siber güvenlik uzmanlarını yetiştiriyor

Turkcell, dijitalleşmeyle artan siber güvenlik uzmanı ihtiyacını karşılamaya yönelik başlattığı siber güvenlik eğitim programını tüm hızıyla sürdürüyor.

Turkcell geleceğin siber güvenlik uzmanlarını yetiştiriyor
Turkcell geleceğin siber güvenlik uzmanlarını yetiştiriyor
GİRİŞ 21.04.2021 12:49 GÜNCELLEME 21.04.2021 12:49

Turkcell’in Türkiye’nin siber güvenlik uzmanı ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak hayata geçirdiği CyberCamp eğitim programının altıncısı başladı. Bu yıl 3 bini aşkın gencin başvurduğu ve çevrimiçi olarak düzenlenecek program 8 Mayıs’a kadar devam edecek. Turkcell’in yeni nesil işe alım programı GNÇYTNK kapsamında yürütülen CyberCamp 2021 ile Türkiye’ye yeni siber güvenlik uzmanları kazandırılması amaçlanıyor. 10 gün sürecek programda katılımcılar, siber güvenlik alanında uzman isimlerden toplamda 60 saatlik online eğitim alacak.

Türkiye’nin gücüne güç katacağına inanıyoruz

CyberCamp ile sadece Turkcell’e değil Türkiye’ye yeni siber güvenlik uzmanları kazandırmayı amaçladıklarını dile getiren Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Serhat Demir şöyle konuştu:“Turkcell olarak ülkemizin gücüne ve geleceğine inanıyoruz. Bu bakış açısıyla sadece teknolojiye yatırım yapmıyoruz. Aynı zamanda düzenlediğimiz eğitim programlarıyla ülkemizin yarınları olan gençlerimizin gelişimlerine katkı sağlıyoruz. Dijitalleşmeye bağlı olarak tüm dünyada siber güvenlik uzmanlarının öneminin daha da arttığını görüyoruz. Bu alanda yetişmiş uzman ihtiyacını karşılamaya yönelik hayata geçirdiğimiz programımıza gençlerimizin gösterdiği yoğun ilgi ülkemiz adına bizi oldukça mutlu etti. Küresel rekabetin giderek dijital alana kaydığı günümüzde bu program ile yetişecek uzmanların bu alanda da Türkiye’nin gücüne güç katacağına inanıyoruz. Aynı zamanda bu programda üstün başarı gösteren gençlerimiz Turkcell’de çalışma fırsatı yakalayarak, sunduğumuz çevik ve esnek çalışma ortamında sürekli kendilerini geliştirebilecek. CyberCamp’in yanı sıra hayata geçireceğimiz yeni eğitim programlarıyla da Türkiye’nin teknoloji alanında ihtiyaç duyduğu yetişmiş insan kaynağına katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

CyberCamp kapsamında katılımcılar sektörde siber güvenlik alanındaki lider isimlerle buluşarak kariyer sohbetleri yapabilecek ve uzmanlardan mentorluk eğitimi de alacak.

CyberCamp 2021 Eğitim İçeriği:

Bilgi Güvenliğine Giriş
Ağ Trafik Analizi & Ağ Güvenliği
Temel Kriptoloji
Güncel Kimlik ve Erişim Yönetimi Gelişmeleri
Web Servis Güvenliği Yönetimi
Web Uygulama Güvenliği ve Web Sızma Teknikleri
Ağ Sızma Testi & Sızma Testi Lab Çalışmaları
SOC İzleme ve Olay Müdahalesi
Siber Tehdit İstihbaratı
Zararlı Yazılım Analizi, Windows Forensics, SIEM Yönetimi

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Asfalt canavarı yeni Astra görücüye çıktı! İşte Türkiye'deki tahmini satış fiyatı
Görenleri Türkiye siyasetinin eski günlerine götürecek arşiv fotoğraflar