Huawei Watch 3 tanıtıldı! HarmonyOS kullanan ilk akıllı saat

Huawei, kendi geliştirdiği HarmonyOS işletim sistemine sahip ilk akıllı saat serisi Huawei Watch 3 ve Huawei Watch 3 Pro’yu tanıttı.

Huawei Watch 3 tanıtıldı! HarmonyOS kullanan ilk akıllı saat
Huawei Watch 3 tanıtıldı! HarmonyOS kullanan ilk akıllı saat
GİRİŞ 02.06.2021 16:06 GÜNCELLEME 02.06.2021 16:06

Huawei bugün gerçekleştirdiği etkinlikte merakla beklenen yeni akıllı saat modelini tanıttı. HarmonyOS işletim sistemini çalıştıran ilk akıllı saatleri Huawei Watch 3 ve Huawei Watch 3 Pro tüketicilerin beğenisine sunuldu.  

HarmonyOS güncellemesi alacak Huawei modelleri yayınlandıHarmonyOS güncellemesi alacak Huawei modelleri yayınlandı

Haziran’da tanıtılacak akıllı telefonlarHaziran’da tanıtılacak akıllı telefonlar

Yeni işletim sistemine rağmen Watch 3, Huawei’nin önceki giyilebilir cihazlarına benzer bir dizi özellik sunuyor. Watch 3 yeni eklemeler ile artık bir liste yerine watchOS tarzı bir uygulama ızgarasından oluşan yeniden tasarlanmış ana ekrana sahip.

HUAWEI WATCH 3 VE HUAWEI WATCH 3 PRO ÖZELLİKLERİ

Watch 3’ün tasarımı, Huawei’nin önceki akıllı saatlerinden pek farklı değil. HarmonyOS işletim sistemine sahip yeni akıllı saat, 1.43 inç OLED ekrana sahip. Bu ekran 60 Hz ekran yenileme hızı ve 1000 nit maksimum parlaklık desteği sunuyor.

Ayrıca yeni saatte ekran uçtan uca olduğundan dolayı dönen çerçeve yer almıyor. Saat, kauçuk kayışlı “aktif” bir model, derili “klasik” bir model ve metal bilezikli “elite” bir model dahil olmak üzere birkaç farklı stilde kullanıcılar ile buluşacak.

Huawei Watch 3 aktivite takibi için kalp atış hızı takibi, Sp02 sensörü ve uyku tabiki dahil olmak üzere önceki modellerle aynı sensörlerin çoğuna sahip. Ancak bu saat için yeni olan geçen yılki Fitbit‘in Sense akıllı saatine benzer bir sıcaklık sensörü sunuyor. Huawei, bu sensörün gün boyunca cildinizin sıcaklığını sürekli olarak takip edebileceğini ifade ediyor.

UZUN PİL ÖMRÜ

Yeni saat ek olarak koşmadan tırmanmaya, bisiklet binmeye ve yüzmeye kadar yüzlerce farklı egzersiz modunu destekliyor. Akıllı saat eSIM desteği ile 4G LTE bağlantısı olan bir telefondan bağımsız olarak da çalıştırılabilecek. Bu sayede saatten doğrudan sesli arama ve Huawei’nin MeeTime hizmeti aracılığıyla görüntülü aramalar için destek sunacak.

Ancak saatin WhatsApp gibi diğer görüntülü arama servisleriyle çalışıp çalışmayacağına dair herhangi bir bilgi olmadığını belirtelim.

Huawei’nin açıklamasına göre yeni akıllı saat 4G açıkken üç günlük pil ömrü sunuyor. 4G kapalı olduğundan ise saat 14 güne kadar tek şarjla kullanılabiliyor. Saatin Pro modeli ise 4G açıkken 5 gün, kapalıyken 21 güne kadar pil ömrü vaat ediyor.

Watch 3 Pro ayrıca giriş modeline göre daha üstün bir titanyum yapı ve daha doğru GPS izleme vaat ediyor. Üçüncü taraf uygulama desteği Huawei’nin ilk HarmonyOS saatlerinde büyük bir soru işaret olmaya devam etse de teknoloji firması uygulamalarını cihazlarına getirmek için geliştiricilerle birlikte çalışacağına dair söz verdi.

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İYİ Partili isimlerden Kılıçdaroğlu tepkisi: Akşener böyle bir şey derse utanırım...
Endonezya'daki korkunç olayda hastane görüntüleri ortaya çıktı!