Merakla beklenen Forza Horizon 5’in çıkış tarihi açıklandı

Otomobil tutkunlarının gözdesi olan Forza Horizon serisinin yeni oyunu Forza Horizon 5’in çıkış tarihi resmen açıklandı.

Merakla beklenen Forza Horizon 5’in çıkış tarihi açıklandı
Merakla beklenen Forza Horizon 5’in çıkış tarihi açıklandı
GİRİŞ 14.06.2021 10:08 GÜNCELLEME 14.06.2021 10:08

Forza serisindeki yeni oyun Forza Horizon 5 olacak ve oyun Xbox Series X/S, Xbox One ve PC'ye 9 Kasım'da gelecek. Oyun ayrıca ilk günden itibaren Xbox Game Pass'te de yer alacak. Gördüğümüz fragman ise beklediğimize değecek bir oyun olacağının işareti.

E3 Direct etkinliğinde tanıtılan oyunda ilk dikkat çeken nokta gerçekçi grafikler ve konsolların gelişmiş özelliklerini sonuna kadar kullanan yapısı oldu. Işın izleme gibi teknolojilerin de hakkını veren oyunun fragmanı da görsel şölen sunuyor.

Dijital oyun sektörü rekor kırdı!Dijital oyun sektörü rekor kırdı!

Dünya devini sarsan siber saldırı! Dünya devini sarsan siber saldırı!

MEKANLAR GERÇEKLİK HİSSİ UYANDIRIYOR

Playground Games tarafından geliştirilen bu açık dünya araç sürme oyununda oyuncular olarak kendimizi Meksika'da buluyoruz. Amerikan filmlerinde gördüğümüz Meksika tasvirlerinin aksine çok renkli ve farklı bir coğrafyası bulunan ülkenin bazı bölümleri dijital ortama neredeyse birebir şekilde aktarılmış.

Oyunda yalnızca çöllerde toz kaldırmakla kalmayacağız. Yağmur ormanlarında zorlu şartlarla mücadele ettiğimiz de olacak, sönmüş bir volkanda yarıştığımız da. Işın izleme teknolojisi de bu mekanların gerçeklik hissini arttırıyor.

Xbox ve Bethesda'nın yaptığı tanıtım etkinliğinde söz alan Phil Spencer, Turn 10 Studios'un şu anda Forza Motorsport serisindeki son oyun üzerinde yoğun şekilde mesai harcadığını da açıkladı. Yani Forza Motorsport hayranları da bir süre bekleyecek.

ETİKETLER
OTOMOBİL
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Çatalca'da saat kulesi devrildi
Uzman isimden 6 ay uyarısı, hiçbir işe yaramaz!