Instagram’daki hayvanlara yardım kampanyasına dikkat!

Instagram kullanıcılarının son günlerde sıklıkla paylaştığı hayvanlara yardım temalı kampanya tehlike saçıyor. Hayvanlara yardım adı altında bilgisayar korsanları Instagram hesaplarını ele geçiriyor.

Instagram’daki hayvanlara yardım kampanyasına dikkat!
Instagram’daki hayvanlara yardım kampanyasına dikkat!
GİRİŞ 14.06.2021 16:29 GÜNCELLEME 14.06.2021 16:33

Instagram şu anda dünyanın en popüler uygulamaları arasında zirvede yer alıyor. Özellikle yüksek takipçili hesaplar büyük paralar kazanarak Instagram’ın daha da popüler olmasına yardımcı oluyor.

Instagram gönderileri 'Keşfet'e nasıl düşüyor? Instagram CEO'su açıkladıInstagram gönderileri 'Keşfet'e nasıl düşüyor? Instagram CEO'su açıkladı

Dolandırıcıların yeni tuzağı InstagramDolandırıcıların yeni tuzağı Instagram

Bilgisayar korsanlarının son hedefi bu hesaplar. Instagram tarafında bulunan bir açık ile hazırlanan virüslü yazılım insanların WhatsApp numaralarına gönderiliyor.

TEK TIKLA BİLGİLERİNİZİ ELE GEÇİRİYORLAR

Gönderide hayvanlara yardım amaçlı bir kampanya yürütüldüğünü ve tek yapılması gerekenin linke tıklayarak, iletiyi kendi Instagram hesabınızdan paylaşmanız olduğu söyleniyor.

Linke tıkladığınızda Instagram hesabınızın kapandığı ve tekrar giriş yapmanız gerektiği belirtiliyor. Siz giriş yaptığınızda bilgilerini karşı tarafa iletiliyor ve hesabınız bilgisayar korsanlarının eline geçmiş oluyor.

WhatsApp üzerinden gelen linkli mesajlara çok fazla güvenmemenizi öneriyoruz. Bu virüs size bir tanıdığınız tarafından da iletilebilir. Çünkü virüs mesajında, mesajın listenizle paylaşılması ve listenizdeki kişilerin de hayvanlara destek olması isteniyor.

Özellikle WhatsApp üzerinden tarafınıza ulaştırılan ve duyar kasılan bu tarz mesajlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Yoksa işler hiç de istemediğiniz noktalara ulaşabilir.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Profesör uyardı! Gidişat iyi değil, müsilaj tehlikesi geri dönüyor...
Yükselen petrol fiyatları bir ülkeyi daha vurdu: Benzinde rekor kırıldı