MAY Siber Teknoloji siber güvenlikte yerli ve milli çözümler sunuyor

Siber güvenliğin öncü, yerli ve milli markası MAY Siber Teknoloji; güvenilir ve üstün teknolojiye sahip ürünleriyle Türkiye ekonomisine katma değer sağlıyor.

MAY Siber Teknoloji siber güvenlikte yerli ve milli çözümler sunuyor
MAY Siber Teknoloji siber güvenlikte yerli ve milli çözümler sunuyor
GİRİŞ 16.06.2021 10:58 GÜNCELLEME 16.06.2021 10:59

Bilişim sektöründe bilgi güvenliği yönetimi konusunda öncü markalardan olan May Siber Teknoloji, yerli ve milli teknolojisi ile sağladığı çözümleri, markalara sunarak, firmaların güçlü ve güvenli bir zeminde çalışmasını sağlıyor. 250’den fazla kurumsal müşteriye siber güvenlik alanında hizmet veren MAY Siber Teknoloji, kamu kurumları, bakanlıklar, KOBİ’ler ve bankaların da dahil olduğu tüm sektörlerle yakından çalışıyor. 

YERLİ TEKNOLOJİYLE İLERİ ÇÖZÜMLER

Türkiye'nin ilk teknoparkı olan ODTÜ Teknokent şirketlerinden MAY Siber Teknoloji siber güvenlik ve veri güvenliği konusunda ağ erişim kontrolü (NAC) ve güvenlik, bilgi, olay yönetimi ve önleme (SIEM) olmak üzere iki farklı kategoride siber saldırılardan koruma amacıyla çalışmalar gerçekleştiriyor.

MAY Siber Teknoloji İş Geliştirme ve Satış Direktörü Elif Türegün

MAY Siber Teknoloji ilk yerli NAC (ScopNET) çözümü üreticisi ve ağ güvenliğinde Türkiye’de lider yerel firma olarak öne çıkıyor. Global ölçekte yeni nesil NAC (Ağ Erişim Kontrolü) çözümlerinin tüm özelliklerini bünyesinde barındıran MAY Siber Teknoloji, siber tehlikeleri hızla tespit edip etkisiz hale getirerek riski minimuma indiriyor. Ayrıca tehdit zekâsı dahil olmak üzere bilgi olayı ve akış etkinliklerini toplayan, denetleyen, raporlayan eksiksiz, bütünleşik bir SIEM (ScopVISION) çözümünü de bünyesinde barındırıyor.

BT YÖNETİM SORUNLARINI ORTADAN KALDIRIYOR

Güvenlik operasyon merkezleri, siber güvenlik altyapısının etkin yönetilebilmesi için önemli bir unsur haline geliyor. ScopSOC kurumların güvenlik operasyon merkezini etkin yönetebilmesi için bütünleşik bir platform sunuyor. ScopSOC, güvenlik operasyon merkezi kurarken yaşanan entegrasyon zorlukları, veri ihlal kaynaklarının sayısındaki artış, yüksek boyutlardaki log varlığı, bilgi körlüğü gibi konularda tek ve entegre bir platform sunarak kurumsal güvenlik birimlerinin işini kolaylaştırıyor.

KURUMLARA ÖZEL ÇÖZÜMLER

Kurumların güvenlik operasyon merkezini etkin yönetebilmesi için bütünleşik bir platform olarak hizmet verdiklerinin altını çizen MAY Siber Teknoloji İş Geliştirme ve Satış Direktörü Elif Türegün, “MAY Siber Teknoloji olarak bizi diğer şirketlerden ayıran Platinium Partneri olduğumuz Elasticsearch Veri Tabanı teknolojisindeki tecrübelerimiz sayesinde, büyük verilerin üzerinden hızlıca analiz yapabiliyoruz. Tehdit istihbarat verileri ile zenginleştirilmiş gerçek zamanlı ve geçmişe dönük korelasyon özelliğimizle anlık tehdit analizleri yapılabilen bir yapıda çözümler sunuyoruz. Ürünlerimiz ile kurumların cihazlarında periyodik ve anlık zafiyet taramalarının yanı sıra bu taramalar sonrasında ortaya çıkan zafiyetler için çözüm önerilerini de kuruma özel ve hazır dashboardlar ile anlık görüntüleyebiliyoruz. Ömür boyu lisans satış modelimizin yanında lisans abonelik modeliyle de finansal bir yük getirmeden firmaların kolaylıkla siber güvenlik çözümlerine ulaşmasını sağlıyoruz. Kiralama çözümümüzle de firmaların tek seferde tüm lisans maliyetini üstlenmek zorunda kalmadan, aylık olarak kullandıkları ürün ve hizmetlerin bedelini ödemelerine olanak tanıyoruz” dedi.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST'te