Spotify’a ses temelli sosyal medya özelliği

Spotify Greenroom, iOS ve Android uygulamaları dünya genelinde kullanıcılara sunuldu. İlk etapta İngilizce dilinde kullanıma açılan bu özellik, Clubhouse’a benzerliğiyle dikkatleri çekti.

Spotify’a ses temelli sosyal medya özelliği
Spotify’a ses temelli sosyal medya özelliği
GİRİŞ 17.06.2021 15:37 GÜNCELLEME 17.06.2021 15:37

Spotify CEO’su Daniel Ek, Nisan ayında yaptığı açıklamayla Clubhouse benzeri bir özelliğin sinyallerini vermişti. Bugün itibariyle şirket Greenroom uygulamasıyla ses temelli sosyal medya aracını duyurdu. Clubhouse ile başlayan ses temelli sosyal medya furyasına Twitter, Discord ve Facebook’un ardından Spotify da bu hamleyle katılmış oldu.

LG ve Spotify işbirliği 105 ülkede aktif olduLG ve Spotify işbirliği 105 ülkede aktif oldu

Spotify bazı ülkelerde fiyat artışına gidecek!Spotify bazı ülkelerde fiyat artışına gidecek!

Spotify’ın Mart ayında satın aldığı Locker Room uygulamasının ismini Greenroom olarak değiştirerek Clubhouse’a rakip oldu. iOS ve Android uygulama marketlerinde yerini alan Spotify Greenroom şimdilik yalnızca İngilizce dilinde ve 135 ülkede aktif. Spor, kültür ve Müzik alanlarında sesli canlı yayınlar yapılmasına imkan tanıyan Greenroom’un yakında Spotify’ın aktif olduğu tüm pazarlarda yayınlanması bekleniyor.

MESAJLAŞMA ÖZELLİĞİYLE RAKİPLERİNDEN AYRIŞIYOR

Spotify Greenroom'un mesajlaşma özelliği ile rakiplerinden ayrıştığını söyleyebiliriz. Sesli odalardaki sunucular, mesajlaşma özelliğini diledikleri zaman açıp kapatabiliyorlar.

Ayrıca sunucular, oturum bittiğinde, oturumun ses dosyasını isteyebiliyor. Böylece bu ses dosyasını düzenleyerek, podcast olarak yayınlama imkanına kavuşuyorlar. Bu noktada Spotify'ın podcast içeriklerini artırmak için bir yol seçtiğini söyleyebiliriz.

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Çalışan emekliye 5 bin TL ikramiyede son dakika!
İsrail hapishanesinden çıkan Filistinli kız, içerde yaşadıkları vahşeti anlattı