Elon Musk'ın doğum günü için uzaya Dogecoin yolladılar

Elon Musk'ın 50. yaş günü için bir youtuber uzaya Dogecoin yolladı. Kripto para atmosferin üst katmanına hava balonu aracılığıyla ulaştırıldı.

Elon Musk'ın doğum günü için uzaya Dogecoin yolladılar
Elon Musk'ın doğum günü için uzaya Dogecoin yolladılar
GİRİŞ 01.07.2021 10:41 GÜNCELLEME 01.07.2021 10:44
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Reid Williamson, Elon Musk'ın 50'inci doğum günü şerefine replika madeni parayı uzaya fırlatmak için bir hava balonu kullandı.

Hava balonunun ulaştığı irtifa tam olarak bilinmiyor fakat taşıt patlamadan önce genellikle yaklaşık 40 km yüksekliğe çıkabiliyor. Dış uzaysa Dünya yüzeyinden yaklaşık 100 km irtifada başlıyor.

Elon Musk finans dünyasına damgasını vurdu! Artık en etkili isimElon Musk finans dünyasına damgasını vurdu! Artık en etkili isim

Yatırımcılar isyanda! Dogecoin'de sert düşüş, milyarlarca dolar buhar olduYatırımcılar isyanda! Dogecoin'de sert düşüş, milyarlarca dolar buhar oldu

HAVA BALONUYLA YÜKSELDİ

Williamson olayı belgeleyen videoda, "Bütün bunları başarmak için birkaç malzeme toplamamız ve biraz araştırma yapmamız gerekti. eBay'den ikinci el bir GPS takip cihazı, iki hava balonu, bir paraşüt ve tabii ki Amazon'dan fiziksel bir Dogecoin replikası sipariş ettim" ifadelerini kullandı.

Dogecoin, Teksas eyaletindeki Austin'in dışında kalan bölgedeki bir tarladan fırlatıldı ve yaklaşık 50 kilometre uzağa düştü. Video 28 Haziran Pazartesi günü Musk'ın doğum gününe denk gelecek şekilde paylaşıldı.

Williamson "Umarım bu video en uslu çocuğu 1 dolara çıkarmaya yarar" diye yazdı. "Elon, Doge'u Ay'a götürmek için fırlatma konusunda herhangi bir ipucuna ihtiyacın olursa mesaj kutum her zaman açık."

ELON MUSK AY'A GÖNDERECEĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

SpaceX ve Tesla CEO'su bu yıl 1 Nisan'da paylaştığı bir tweette şirketinin "Gerçek Ay'a gerçek bir Dogecoin koyacağını" söylemişti.

1 Nisan'da paylaşılmasına rağmen tweet Tesla'nın bitcoin'i bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlamasından sadece bir hafta sonra geldi.

Teknoloji milyarderinin, Tesla'sını Falcon Heavy roketinin ilk test uçuşunda uzaya fırlatmasında olduğu gibi uzaya sıradışı yükler gönderme konusunda bir geçmişi var.

SpaceX, yeni nesil Starship roketini kullanarak astronotları yeniden Ay'a götürmek için bu yılın başlarında NASA'yla milyarlarca dolarlık bir sözleşme imzalamıştı. Muhtemelen Ay'a ilk önce test yükleri gönderilecek ve bu fırlatmaların gelecek yıl kadar erken bir tarihte gerçekleşmesi bekleniyor.

Ayrıca Musk daha önce Ay'ın yüzeyine Dogecoin bayrağı diken bir Shiba Inu köpeğinin görüldüğü montajlanmış bir fotoğraf paylaşmıştı. Şubattaki gönderisinde Musk, "Gerçekten. Gerçek Ay'a" ifadelerini kullanmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • ademmm 2 ay önce Şikayet Et
    tasmanızının ipininin sonuna gelince sizin o halinizi görmek isterdim.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bir fahiş zam da damacanaya! 15 TL'den 55 TL'ye çıktı
İlaç şirketleri pandemide servetine servet kattı