WhatsApp’tan video gönderimi için yeni özellik

WhatsApp, kullanıcıların video göndermeden önce görüntü kalitesini seçmesini sağlayan bir özelliği test etmeye başladı. WhatsApp kullanıcıları 3 farklı seçenekle video gönderimini yapabilecek.

WhatsApp’tan video gönderimi için yeni özellik
WhatsApp’tan video gönderimi için yeni özellik
GİRİŞ 02.07.2021 11:15 GÜNCELLEME 02.07.2021 11:18

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Tartışmalı gizlilik sözleşmesiyle bazı eleştirilere maruz kalan WhatsApp’ın yeni özellikleri beta sürümde ortaya çıktı.

Instagram’daki özellik WhatsApp’a geliyorInstagram’daki özellik WhatsApp’a geliyor

Taçsız Kral Pele ve Zuckerberg, WhatsApp reklamı için buluştuTaçsız Kral Pele ve Zuckerberg, WhatsApp reklamı için buluştu

WhatsApp’ın beta testlerinde ortaya çıkan yenilik, kullanıcıların video kalitesini ayarlamasına olanak sağlıyor. Test aşamasındaki özellik özellikle büyük dosyaların gönderiminde kolaylık sağlayacak.

WHATSAPP SEÇENEKLER SUNACAK

Normal şartlarda WhatsApp üzerinden video göndermek çok tatmin edici sayılmaz. Özellikle Android kullanıcıları, bazı videoları karşı tarafa gönderdiklerinde çözünürlük gözle görülür şekilde düşüyor.

Bu durum karşısında yeni bir özelliği test eden WhatsApp, artık video göndermeden önce kullanıcının görüntü kalitesini seçmesine olanak tanıyacak. Bu, aşağıdaki ekran resminde de görüldüğü üzere otomatik, en iyi kalite ve veri tasarrufu seçeneklerinden oluşacak.

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
Uygulama
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
TEKNOFEST 2022 hangi şehirde? Resmen açıklandı
DSÖ'den Delta ve Mu varyantı açıklaması