Xiaomi, Apple'ı geçerek ikinci sıraya yükseldi

Küresel akıllı telefon satışlarıyla ilgili olarak Canalys isimli analiz firması bir rapor yayınladı. 2021’in ikinci çeyreğine ait verilere göre Xiaomi, Apple’ı geride bırakarak ikinci sıraya yükseldi.

Xiaomi, Apple'ı geçerek ikinci sıraya yükseldi
Xiaomi, Apple'ı geçerek ikinci sıraya yükseldi
GİRİŞ 16.07.2021 12:57 GÜNCELLEME 16.07.2021 12:57
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Akıllı telefon devleri arasındaki rekabet her geçen gün daha da kızışıyor. Apple ve Samsung gibi köklü firmalarsektörde yerini sağlamlaştırırken Çinli üreticilerin yükselişi durdurulamıyor. Yeni açıklanan bir araştırma raporuna göre Çinli üreticiler pazarın büyük bir kısmını ele geçirmiş durumda.

iPhone ve iPad’leri etkileyen kritik hata için açıklamaiPhone ve iPad’leri etkileyen kritik hata için açıklama

Xiaomi Mi 12 serisi için iPhone 13 Pro iddiasıXiaomi Mi 12 serisi için iPhone 13 Pro iddiası

Android 12 güncellemesi alacak Xiaomi, Redmi, Poco akıllı telefonlarAndroid 12 güncellemesi alacak Xiaomi, Redmi, Poco akıllı telefonlar

Analiz firması Canalys'in yayınladığı son rapor da bu söylemleri doğrular nitelikte. Şirketin yeni yayınladığı 2021 ikinci çeyrek rakamlarına göre Xiaomi, küresel akıllı telefon sevkiyatlarında Apple'ı geçerek 2. sıraya yükseldi. Zirvedeyse Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung bulunuyor.

XIAOMI REKOR BÜYÜME KAYDETTİ

Son dönemlerde odağını fiyat/performans cihazlardan amiral gemisi modellerine kaydıran Xiaomi, çeyreklik dönemde yıllık bazda %83 gibi oldukça çarpıcı bir büyüme sergiledi. Bu büyümeyle Apple'ın önüne geçen şirket, mevcut durumda küresel akıllı telefon pazarının %17'sini elinde tutuyor.

XIAOMI AGRESİF FİYAT STRATEJİSİYLE YÜKSELDİ

Canalys'e göre agresif fiyatlandırma, Xiaomi'nin başarında büyük önem teşkil ediyor. Özellikler Samsung ve Apple'ın yüksek fiyatlı ürünleri göz önünde tutulduğunda Xiaomi, birçok ülke ve bölgede pazarın en önemli oyuncularından biri haline geldi. 

KAYNAK: WEBTEKNO, HABER7
YORUMLAR 1
  • Mehmet Kandemir 1 yıl önce Şikayet Et
    Ben de XIAOMI kullanıyorum. çok memnunum.. uzun şarz süresi ile kullanımı çok kolay ve güncelleme sıkıntısı yok. Apple handikapı siri olmazsa beş para etmez bir telefon olması.. Samsung da 2 sene sonra güncellemeye kapanması hurdaya çıkması Aynı ürünün güncellenmiş versiyonunu faiş fiatlara satması .. Arkadaşım ve annem samsung j5 kullanıyor biri 2020 diğeri 2018 telefonu eline aldığında aralarında bir uçurum var..
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu canlı yayında duyurdu: İşte adayın açıklanacağı tarih!
Fatih Erbakan'dan adaylık açıklaması! Anket paylaşıp kararını duyurdu