iPhone 11 işlemcisi monitörde kullanılacak

Apple, iPhone 11’e güç veren A13 Bionic işlemcisini bir monitörde kullanmaya hazırlanıyor. Monitörün iPhone 11’de yer alan işlemci sayesinde daha yüksek grafik performansı vereceği düşünülüyor.

iPhone 11 işlemcisi monitörde kullanılacak
iPhone 11 işlemcisi monitörde kullanılacak
GİRİŞ 24.07.2021 14:41 GÜNCELLEME 24.07.2021 14:41

Yeni bir söylentiye göre, Apple hâlihazırda Neural Engine’e sahip A13 çipli bir hârici ekran üzerinde çalışıyor. Hârici monitörde bir CPU/GPU bulunması Mac’lerin yüksek çözünürlüklü grafikleri bilgisayarın tüm kaynaklarını kullanmadan görüntülemesini sağlayabilir. Apple, monitördeki çipin gücünü Mac’in çipiyle birleştirirse daha yoğun grafik işlemleri için daha fazla güç üretebilir.

Evde kal Türkiye bildirimi için Vodafone’dan resmi açıklamaEvde kal Türkiye bildirimi için Vodafone’dan resmi açıklama

iPhone kullanıcılarına gelen 'Evde kal Türkiye' bildirimi paniğe yol açtı!iPhone kullanıcılarına gelen 'Evde kal Türkiye' bildirimi paniğe yol açtı!

2016’da, Apple’ın Thunder monitörünün dâhili bir ekran kartına sahip yeni bir versiyonu üzerinde çalıştığına dair söylentiler çıkmıştı ama bu söylentiler hiçbir zaman gerçeğe dönüşmedi. 2019'da çıkan Pro Display XDR'dan önce Apple markalı hiçbir monitör çıkmamıştı. Piyasaya sürülen Pro Display XDR ise herhangi bir GPU barındırmıyordu.

APPLE PRO DISPLAY XDR MODELİNDE A14 BIONIC YER ALABİLİR

Söylentilere göre A13 çipli monitör Pro Display XDR’ın yerini alacak ve bu monitörün son kullanıcıya sunulacak versiyonunda, ilk olarak iPhone 11 ile ortaya çıkan A13’ten daha da güçlü bir çip, belki de A14 bulunabilir.

Apple’ın Pro Display XDR’ın yanı sıra daha uygun fiyatlı bir monitör üzerinde de çalıştığı söyleniyor ancak bu uygun monitör dâhili bir A serisi çip bulunduran versiyonundan muhtemelen ayrı olarak geliştirilecek.

KAYNAK: WEBTEKNO, HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Putin Batı'ya petrol ambargosunu uzattı
İkinci el araçta tuhaf kampanya: İlanları gören şaştı kaldı