Honor anavatanında pazar payını yükseltti

Honor’un Çin’deki pazar payı ocak ayındaki yüzde 5,1’lik seviyeden haziran ayında yüzde 8,4’e yükseldi. Şirketin satışları aylık bazda mayıs ayında yüzde 38,9, haziranda ise yüzde 27,5 arttı.

Honor anavatanında pazar payını yükseltti
Honor anavatanında pazar payını yükseltti
GİRİŞ 06.08.2021 12:43 GÜNCELLEME 06.08.2021 12:43

Teknoloji şirketi Honor’un Çin’deki pazar payı ocak ayındaki yüzde 5,1’lik seviyeden haziran ayında yüzde 8,4’e yükseldi

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Honor, bağımsız bir şirket olarak yoluna devam ettiği Çin’de akıllı telefon pazarındaki payını hızlıca geri aldı. Araştırma şirketi Counterpoint’in son Market Pulse raporuna göre, Honor’un Çin’deki pazar payı ocak ayındaki yüzde 5,1’lik seviyeden haziran ayında yüzde 8,4’e yükseldi.

Honor Earbuds 2 Lite uygun fiyatla satışa sunulduHonor Earbuds 2 Lite uygun fiyatla satışa sunuldu

Honor Play 5T Pro sessizce satışa sunulduHonor Play 5T Pro sessizce satışa sunuldu

Şirketin satışlarının aylık bazda mayıs ayında yüzde 38,9, haziranda ise yüzde 27,5 artması Honor’un büyüme hızının gücünü bir kez daha gösterdi.

Honor’un Çin pazarındaki geri dönüşünde şirketin araştırma ve geliştirmeden tedarik zincirine, üretimden satış ve pazarlama hizmetlerine kadar operasyonları uçtan uca başarıyla yönetmesi hayati bir rol oynadı. Şirket, kısa bir süre içinde bazıları dünyanın en büyükleri arasında yer alan 30 tedarikçiyle stratejik ortaklıklarını yeniden kurdu. Honor’un güçlü Ar-Ge kapasitesi ve ileri teknoloji geliştirme konusunda devam eden ısrarı da şirketin küresel pazara geri dönüşünde rekabetçi kalmasına yardım ediyor.

 

- Akıllı telefon pazarında güçlü rekabet hedefliyor

 

Çin’de piyasaya çıkışının ilk dakikasında 500 milyon yuanlık rekor bir satış performansına imza atan Honor, 50 lansmanıyla 28 haftalık bir periyodda yüzde 20 gibi güçlü bir büyüme hızı yakaladı ve rakiplerini geride bırakıp online akıllı telefon satışlarında zirveye oturdu. Honor aynı zamanda 380-600 dolar fiyat aralığındaki online akıllı telefon satışlarında da rekabette önde gidiyor. Şirket, iki hafta üst üste yüzde 17,9’luk rekor bir pazar payı da elde etti. Açıklamaya göre, Honor’un Çin’deki güçlü performansı küresel akıllı telefon pazarına dönüşünün de yolunu açacak.

Rengi için fotoğraf ve video çekmek için günün en iyi zamanı olarak belirlen sihirli saatinden ilham alınarak tasarlanan Honor Magic 3, 12 Ağustos’ta Çin’de piyasaya çıkacak. Honor Magic’in ilk piyasaya çıktığı 2016’dan bu yana kendini yapay zeka teknolojilerinden yararlanmaya adayan şirket, Qualcomm Snapdragon 888 Plus çipiyle güçlenen yeni Honor Magic 3 serisiyle dünyadaki tüm kullanıcılarına 5G ve yapay zeka teknolojilerinin bütün potansiyelini ortaya çıkarıp kendi sınıfının en iyi kamera deneyimini sunmaya hazırlanıyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İki doz Sinovac aşısı olanlar için yeni karar
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum