Google evden çalışanların maaşında kesinti yapacak

Google, pandemi sonrasında kalıcı olarak evden çalışmak isteyen çalışanların maaşlarında kesinti yapmayı planladığını açıkladı.

Google evden çalışanların maaşında kesinti yapacak
Google evden çalışanların maaşında kesinti yapacak
GİRİŞ 12.08.2021 13:01 GÜNCELLEME 12.08.2021 13:04
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Covid-19 pandemisi evden çalışma sistemini hayatımıza soktu. Birçok şirket de bu çalışma yöntemini pandemi boyunca benimsedi ve uyguladı. Ancak aşılanmanın artması sebebiyle birçok dev şirket ofislere geri dönmeyi planlıyor. Google da geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamayla 18 Ekim’de ofislere geri dönüleceğini açıklamıştı.

Google'dan sürücüler için önemli güncelleme: 5 şehirde başlıyorGoogle'dan sürücüler için önemli güncelleme: 5 şehirde başlıyor

Google'dan kripto para kararıGoogle'dan kripto para kararı

Reuters’in haberine göre, normalde ofisten çalışan Google çalışanları kalıcı olarak evden çalışmaya karar verirse maaşlarında kesintiler olacak. Açıklamalara göre bu kesintiler %10 ila %25 arası olabilir.

Gelen haberlerde maaştaki kesintilerin çalışanın yaşadığı yere göre belirleneceği ifade edildi. Reuters’a göre New York’tan bir saat uzakta yaşayan bir çalışanın maaşı, New York’un içinde yaşayan bir çalışandan %15 daha düşük olacak. Ek olarak, bazı eyaletlerde de %25’e varan kesintiler olabileceği belirtildi.

 

ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Velhasıl-ı Kelam 2 ay önce Şikayet Et
  Kesin yönetim kurulunda bizden biri vardır.
  Cevapla
 • çetin 2 ay önce Şikayet Et
  bizden derken , herkesi kendin gibi sanma
  Cevapla
 • vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  tasarruf ettiği elekrtik su yemek kira vs giderleri çalışana vereceğine maaşından kesiyor. adam evinde elektrik harcamıyormu.
  Cevapla
 • amaç 2 ay önce Şikayet Et
  amaç ?
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe Kadıköy'de fırsat tepti!
Muharrem İnce'den olay sözler! Millet İttifakı'yla dalga geçti!