PlayStation 5’e yeni özellikler getiren güncelleme yayınlandı

PlayStation 5 sahipleri tarafından uzun süredir beklenen büyük sistem güncellemesi nihayet yayınlandı. Yeni güncellemeyle ilgili detaylar haberimizde.

PlayStation 5’e yeni özellikler getiren güncelleme yayınlandı
PlayStation 5’e yeni özellikler getiren güncelleme yayınlandı
GİRİŞ 15.09.2021 13:30 GÜNCELLEME 15.09.2021 13:30

PlayStation 5 için yayınlanan büyük sistem güncellemesi yaşanan sorunlar için çözümler ve iyileştirmeler içeriyor. Kullanıcılar tarafından bir süredir beklenen güncellemede en dikkat çeken iki yenilik 3D ses desteği ve harici SSD desteği olarak öne çıkıyor. 900 mb boyutundaki güncelleme bugün itibariyle indirilebiliyor.

PLAYSTATION 5 KULLANICI DENEYİMİ GELİŞTİRMELERİ

Kontrol Merkezi Özelleştirme - Oyuncular artık ekranın alt kısmında hangi kontrollerin gizleneceğini veya gösterileceğini düzenleyerek veya seçerek Kontrol Merkezi'ni daha rahat ve özgür bir şekilde özelleştirebilir.

Gelişmiş Game Base - Oyuncular artık Kontrol Merkezi'ndeki Game Base'ten arkadaşlarına ve gruplara kolayca mesaj yazabilir ve görüntüleyebilir.

Oyuncular, Game Base'i tam ekranda görüntülerken, arkadaşlarının kaç tanesinin çevrimiçi, meşgul veya çevrimdışı olduğunu görebilir ve aynı anda birden fazla arkadaşlık isteğini kabul edebilir, reddedebilir veya iptal edebilir.

Oyun Kitaplığı ve Ana Ekran Güncellemeleri - Aynı oyunun PlayStation 4 ve PlayStation 5 sürümlerine sahipseniz, bu sürümler artık Oyun Kitaplığı'nın "Yüklü" sekmesinde ve Ana ekranda ayrı olarak görünecektir. Her oyun sahip olduğu paltformu net bir şekilde belli ediyor.

Ekran Okuyucu Kontrolleri - Oyuncular artık Ekran Okuyucu özelliğini duraklatabilir veya devam ettirebilirsiniz (PlayStation + Üçgen düğmelerine basın). Ayrıca okuduğu her şeyi tekrar etmesini sağlayabilirsiniz (PlayStation + R1 düğmelerine basın).

SOSYAL DENEYİM ÖZELLEŞTİRMELERİ

PlayStation Now Çözünürlük Seçimi - PlayStation Now aboneleri, oyun akışı için tercih ettikleri video çözünürlüğünü 720p veya 1080p seçebilir.

Yeni Övgü Türü: “Lider” - Çevrimiçi bir maçın ardından oyuncular, yeni övgü türü olan "Lider" seçeneği ile rakibini tebrik edebilir.

Otomatik Video Yakalaması - Artık PlayStation 5 otomatik olarak oyunda zorlu bir şeyi başardığınızda veya bir şeyi iyi yaptığınızda otomatik olarak o anın videosunu kaydedecek.

3D SES DESTEĞİ

PlayStation 5 Eylül Güncellemesi, oyuncuların yerleşik TV hoparlörleri aracılığıyla 3D ses deneyimi yaşamaları için destek ekliyor. Ses menüsünde özellik etkinleştirildiğinde, standart iki kanallı TV hoparlör sesini üç boyutlu sese dönüştürerek oyunun atmosferine girme hissini artırır. Oyuncular, odaları için optimize edilmiş 3D ses ayarını uygulamak için DualSense kablosuz denetleyicilerindeki mikrofonu kullanarak odalarının akustiğini ölçebilir.

HARİCİ SSD DESTEĞİ

Artık tüm PlayStation 5 oyuncuları, PlayStation 5 konsoluna veya PlayStation 5 Digital Edition konsoluna harici bir M2 SSD ekleyebilir. SSD'nin nasıl ekleneceği ve hangi modellerin uyumlu olduğuyla ilgili detaylı bilgileri buradaki sayfadan bulabilirsiniz.

Haberimizde yazan detaylar dışında daha fazla detay öğrenmek isterseniz buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca aşağıdan yeni güncellemenin tanıtım videosunu da izleyebilirsiniz.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kabine bugün toplanıyor: Masada stokçulukla mücadele ve asgari ücret var
Erol Bilecik'ten Galatasaraylıları kızdıran sözler!