Google’dan 2 milyar kişiye siber saldırı uyarısı

Google’ın popüler internet tarayıcısı Chrome son dönemlerde siber saldırılarla uğraşıyor. Teknoloji devi Chrome için yeni bir güvenlik güncellemesi yayınladı ve kullanıcılara uyarı da bulundu.

Google’dan 2 milyar kişiye siber saldırı uyarısı
Google’dan 2 milyar kişiye siber saldırı uyarısı
GİRİŞ 03.10.2021 10:52 GÜNCELLEME 03.10.2021 10:52
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Chrome'a yapılan saldırıların şiddetinin gittikçe arttığı şu günlerde Google, şimdi de iki kritik hack saldırısını daha doğruladı. Dünya genelinde 2 milyar kullanıcısı olan Chrome için Google güncelleme yapılmasını öneriyor. 

Google'dan yayalar için önemli adımGoogle'dan yayalar için önemli adım

Google servislerinin çalışmayacağı telefonlarGoogle servislerinin çalışmayacağı telefonlar

Yaptığı yeni bir paylaşımda Google; bu yılın 12. Ve 13. ‘Sıfır Günü’ (Zero-Day) açıklarının (CVE-2021-37975 ve CVE-2021-37976) da bulunduğunu ve bunların Linux, macOS ve Windows kullanıcılarını etkilediğini duyurdu. Google herhangi bir düzeltme yayınlamadan önce, bu açıkların bilgisayar korsanları tarafından bilindiği anlamına geldiği için sıfır günü saldırıları oldukça kritik bir önem arz ediyor.

SALDIRILARDAN KORUNMAK İÇİN GÜNCELLEME ŞART

Saldırılara karşılık olarak Google kritik bir güncelleme yayınladı; ancak şirket kullanıcılarını dağıtımın kademeli bir şekilde gerçekleşeceği, bu yüzden de herkesin kendisini hemen anında koruyamayacağı konusunda uyardı. Korunup korunmadığınızı Ayarlar > Yardım > Google Chrome Hakkında'ya giderek kontrol edebilirsiniz. Kullandığınız Chrome sürümünün 94.0.4606.71 veya üzerinde olması durumunda endişelenmenize gerek yok, güvendesiniz. Ancak güncelleme henüz tarayıcınız için mevcut değilse, yapmanız gereken tek şey yeni sürümün gelip gelmediğini düzenli olarak kontrol etmek.

YORUMLAR 1
  • ucrun 1 yıl önce Şikayet Et
    bu haberden sonra baktım ki kendini son sürüme güncelledi.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Torba kanun teklifinde sürpriz değişiklikler! Cezalar silinecek
Bakan Bozdağ açıkladı: Başörtüsü teklifini pazartesi günü sunacağız