Facebook'tan erişim sorunu açıklaması: Bilgileriniz güvende

Facebook, WhatsApp ve Instagram servislerinde 6 saate yakın süren erişim engelinin, hatalı bir konfigürasyondan kaynaklandığı ve kullanıcı verilerinin çalındığına dair bir delil bulunmadığı açıklandı.

Facebook'tan erişim sorunu açıklaması: Bilgileriniz güvende
Facebook'tan erişim sorunu açıklaması: Bilgileriniz güvende
GİRİŞ 05.10.2021 09:14 GÜNCELLEME 05.10.2021 09:14

Facebook'un altyapı direktörü Santosh Janardhan, şirketin sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, kesintinin hatalı bir konfigürasyondan kaynaklandığının saptandığını bildirdi.

Sorunun aynı zamanda şirketin operasyonlarında kullandığı sistemleri kullanılamaz hale getirmesinin çözümü zorlaştırdığını kaydeden Janardhan, "Platformlarımızda bugün yaşanan kesintiden dolayı tüm dünyada bize güvenen kişi ve şirketlerden özür dileriz" ifadesini kullandı.

Instagram, WhatsApp ve Facebook kesintisi giderildi! Erişim sorununun nedeni belli olduInstagram, WhatsApp ve Facebook kesintisi giderildi! Erişim sorununun nedeni belli oldu

Facebook hisseleri erişim sorunuyla yüzde 5'in üzerinde değer kaybettiFacebook hisseleri erişim sorunuyla yüzde 5'in üzerinde değer kaybetti

Şirket, bu süreçte kullanıcı bilgilerinin çalındığına dair bir delil bulunmadığını belirterek, bu yöndeki haberleri yalanladı.

Facebook, WhatsApp ve Instagram'a Türkiye saatiyle 18.40'tan sonra yaklaşık 6 saat boyunca dünya genelinde erişim sorunu yaşanmıştı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
TEKNOLOJİ
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İllerden peş peşe tatil haberleri geliyor! Gözler İstanbul'da!
Başkan Erdoğan Arnavutluk Meclisi'nde uyardı: Derhal harekete geçmezseniz...