Rusya'da Facebook'a yıllık geliri üzerinden para cezası hazırlığı

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), yasaları sürekli ihlal etmesi nedeniyle Facebook'a Rusya’daki gelirlerinin yüzde 10'una kadar para cezası verilebileceğini duyurdu.

Rusya'da Facebook'a yıllık geliri üzerinden para cezası hazırlığı
Rusya'da Facebook'a yıllık geliri üzerinden para cezası hazırlığı
GİRİŞ 06.10.2021 09:37 GÜNCELLEME 06.10.2021 09:37

Roskomnadzor'dan yapılan yazılı açıklamada, Facebook'a bugüne kadar verilen 70 milyon ruble tutarındaki para cezasının ödemesinin yapılmadığı kaydedildi.

Facebook, WhatsApp ve Instagram neden çöktü? Çok konuşulacak kripto para iddiasıFacebook, WhatsApp ve Instagram neden çöktü? Çok konuşulacak kripto para iddiası

Facebook çalışanından şirkete flaş suçlama!Facebook çalışanından şirkete flaş suçlama!

Facebook ve sahibi olduğu Instagram üzerinden Rusya'da yasa dışı içeriklere ulaşılabildiğine işaret edilen açıklamada, "Yasaları sürekli ihlal etmesi nedeniyle Facebook'a Rusya'daki gelirlerinin yüzde 5'ten 10'una kadar para cezası verilebilecek. Facebook'a söz konusu karar iletilmiş olup ilgili cezaların tutarı mahkeme tarafından belirlenecektir." denildi.

Rusya'da yasaklanan içeriklere söz konusu internet ağları üzerinden ulaşılabilmesi nedeniyle Facebook'un yanı sıra Twitter ve Telegram gibi şirketlere de para cezaları verilmişti.

Ülkede benzer ihlallerden ötürü LinkedIn de 2016'da yasaklanmıştı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Katliam yeniden başladı! İsrail'den bombardıman! Hamas'a suçlama!
Sizce Akşener yeniden masaya oturur mu?