Avrupa Komisyonu’ndan Apple Pay için kritik tebligat

Avrupa Komisyonu, iPhone modellerinde bulunan NFC çipinin Apple Pay haricinde diğer ödeme sistemleri için de sunulmasını önerecek.

Avrupa Komisyonu’ndan Apple Pay için kritik tebligat
Avrupa Komisyonu’ndan Apple Pay için kritik tebligat
GİRİŞ 07.10.2021 13:15 GÜNCELLEME 07.10.2021 13:15

Akıllı telefon ve üzeri elektronik cihazlar için tek bir kablo standardı getirerek Apple’ı zor durumda bırakan Avrupa Birliği ikinci darbeyi vurmaya hazırlanıyor. Bu kez Apple Pay uygulaması hedefte.

Apple ülke fark etmeksizin kendi koyduğu kuralları uygulaması ile biliniyor ancak artık yavaş yavaş devletlerden tepkiler gelmeye başladı. Önce şarj girişini standarda bağlayan Avrupa Birliği şimdi de Apple Pay platformunun adil olmasını istiyor.

Gelen bilgilere göre Avrupa Komisyonu firmanın Apple Pay özelliğini adil bir şekilde kullanıp kullanmadığını araştırıyor. Apple kendi cihazlarında NFC özelliğini sadece Apple Pay için aktif ediyor ve üçüncü tarafı kısıtlıyor. Komisyon buna karşı.

Gelecek yıl tamamlanacak tebligatta NFC bileşeninin üçüncü taraf ödeme sistemlerinin kolayca erişebileceği şekilde optimize edilmesi istenecek. Böylece Google Pay gibi farklı ödeme sistemleri de kullanılabilecek.

Apple’ın buna nasıl bir tepki vereceği merakla bekleniyor ancak hiç de iyi olacağını söyleyemeyiz. Apple Pay ile rakip olacak diğer platformlar haliyle gelirleri de azaltacaktır.

KAYNAK: DONANIMHABER, HABER7
ETİKETLER
iphone
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: Toplantı bitti! Asgari ücrette ilk rakamlar geldi
Altını olanlara önemli uyarı: Altının kaderi belli oluyor, hazırlığınızı yapın