iPhone Pro kameraları neden üçgen tasarımla geliyor?

Apple’ın iPhone Pro modelleri için son üç yıldır üçgen şeklinde bir dizilim yer alıyor. Apple’ın iPhone 11 Pro, iPhone 12 Pro ve iPhone 13 Pro modellerindeki bu dizilimin ilginç bir nedeni var.

iPhone Pro kameraları neden üçgen tasarımla geliyor?
iPhone Pro kameraları neden üçgen tasarımla geliyor?
GİRİŞ 14.11.2021 14:30 GÜNCELLEME 14.11.2021 14:30

Sensörler cihazlara dikey, yatay ve Apple iPhone Pro'nuzda olduğu gibi üçgen bir şekilde farklı şekillerde yerleştirildi.

İPhone'daki kameraların her birinin bir işlevi var, ancak neden bir üçgen şeklinde konumlandırıldılar? Apple'ın durumu oldukça benzersiz, çünkü pratikte kimse bunun neden olduğunu bilmiyor, ancak bunu yapmak çok mantıklıydı ve çok geçerli bir nedeni vardı.

IPHONE PRO KAMERALARININ DİZİLİMİNİN SIRRI

Bu daha az yer kaplamak için yapılmış bir şey değil. Dahili olarak, Apple tüm bileşenler için yeterli alana sahip ve kameraları dikey veya yatay olarak yerleştirmek teknik olarak mümkün. Peki Apple bu üçgeni neden seçti.iPhone 13 Pro and iPhone 13 Pro Max - Apple

Matematikte iyi veya kötü olsanız da eşkenar üçgenin kenarlarının aynı uzunluğa sahip olduğunu bilirsiniz. Yani, iPhone kameralarını bir üçgende konumlandırarak, her birini diğer ikisinden aynı mesafede tuttu.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi mi. Böylece akıllı telefonunuzun kameralarını ve yakınlaştırmalarını kullandığınızda, sensörler arasındaki mesafe pratik olarak minimumda bulunuyor.

SENSÖR GEÇİŞİNİ AKICI HALE GETİRİYOR

Bir lensten diğerine değiştirmeniz önemini yitiriyor, sensörler arası geçiş maksimumda gerçekleşiyor. Bunu yaparken iPhone'un sensörleri değiştirdiğini fark etmiyorsunuz.

İşte bu özellik kameraları farklı konumlarda düzenlenmiş diğer cihazlarda gerçekleşmeyen bir özelliktir. Sonuçta, mesafe küçük olsa da bir sensörden diğerine geçerken fark edilir. Bu Apple'ın kullanıcı deneyimine daha özenli bir şirket olduğunu kanıtladığı aslında büyük bir ayrıntıdır.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhur ittifakı genişliyor mu? Başkan Erdoğan canlı yayında açıkladı
Asıl niyetleri açığa çıktı! Türkiye'nin 100 yıllık hamlesini böyle engelleyecekler