Telegram'da sponsorlu içerik dönemi

Telegram kanallarında sponsorlu olarak içerik ve botların tanıtımını yapacak olan reklam çözümü testlere başladı. Gelirlerden kanal yöneticilerine de pay bırakılacak.

Telegram'da sponsorlu içerik dönemi
Telegram'da sponsorlu içerik dönemi
GİRİŞ 21.11.2021 14:49 GÜNCELLEME 21.11.2021 14:49

WhatsApp ve Instagram gibi Facebook ürünlerinin her erişim sıkıntısı yaşadığında kullanıcı kitlesini biraz daha arttıran Telegram, artık gelir elde etmenin zamanının geldiğiniz düşünüyor. Sponsorlu Mesajlar testlere başladı. 

TELEGRAM SPONSORLU MESAJLAR NEDİR?

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov geçtiğimiz aylarda uygulama için cebinden para harcamak zorunda olduğunu ve yılda bir kaç yüz milyon dolarlık maliyetlerle böyle bir hizmetin yürütülebileceğini belirtmişti. 

WhatsApp gibi kullanıcı verilerini satmak istemeyen Telegram biraz daha anonim bir şekilde reklam stratejisi uygulamak istiyor. Bu bakımdan Sponsorlu Mesajlar adıyla yeni bir çözümü hayata geçirdi. 

1000 KULLANICI ALT LİMİTİ

Telegram'da Sponsorlu Mesajlar yalnızca 1000 kullanıcıdan büyük kanallara gelecek. Normal atılan mesajların haricinde böyle sponsorlu içerikler de gönderilecek. Reklam gösteriminin yapıldığı kanalların yöneticileri de bu gösterimlerden belirli miktarlarda para kazanacaklar. 

Hali hazırda test aşamasında olduğu için gelir paylaşımı şu anda yok. Sistem oturduktan ve masraflar karşılandıktan sonra paylaşım başlatılacak. 

DİĞER ÖZELLİKLER ÜCRETSİZ KALACAK

Kişisel bire bir sohbetlerde ve grup görüşmelerinde reklam olmayacak. Durov, insanlar arasındaki kişisel iletişimin hiçbir şekilde reklamlarla karıştırılmaması gerektiğini belirtiyor. Bu nedenle, Telegram'ın bireysel mesajlaşma kısmı öngörülebilir gelecekte reklamsız kalacak. Ayrıca, şu anda ücretsiz olan tüm Telegram özellikleri ücretsiz kalmaya devam edecek.

KAYNAK: DONANIMHABER, HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İsrail mülteci kampına saldırdı. Çok sayıda ölü ve yaralılar var
Hamas'tan Biden'a sert tepki! "Hesapları bozuldu"