2021'de YouTube'da neler izledik? Trendler açıklandı

YouTube yılın en merak edilen konusu olan en çok neleri izlediğimizi açıkladı. YouTube Türkiye için özel olarak açıklanan verilerde 2021 yılının tüm trendleri yer alıyor.

2021'de YouTube'da neler izledik? Trendler açıklandı
2021'de YouTube'da neler izledik? Trendler açıklandı
GİRİŞ 03.12.2021 11:36 GÜNCELLEME 03.12.2021 11:36

Yılın son günleri yaşanırken dijital platformlar birer birer yılın enlerini açıklamaya başladı. Son olarak YouTube, 2021’in trendlerini açıkladı. Liste hazırlanırken izlenme sayıları, etkileşim sayıları, içerik kalitesi ve üretim düzenliliği gibi koşullar değerlendiriliyor. 

Türkiye’de yılın en popüler trend videosu Ruhi Çenet’in “Dünyanın en soğuk şehrine yolculuk -71c” videosu oldu. Yılın trend videosunun bir belgesel olması şaşırtıcı oldu. Listenin devamına baktığımızda ise pek şaşırmıyoruz. Bu sene trendleri epey süre meşgul eden Camdaki Kız dizisinin 1. bölümü yılın ikinci trend videosu oldu. Üçüncü sırada ise YouTube’da hem çok ilgi gören hem de çok tepki gören video türü olarak tarif edebileceğimiz bir “kışkırtma videosu” var. Enes Batur’un “Yeni Sevgilim şakası *kışkırtma" üçüncü sırada yer alıyor. YouTube’da hayvan videoları çok popüler ama Türkler olarak kedi videoları ayrı bir sevgi gösteriyoruz. Listenin 10. sırasında bulunan komik kedi videosu bunu kanıtlıyor.

BURAK BULUT LİSTEDE ÜÇ ŞARKIYLA YER ALDI

Müzik videoları için ayrı bir liste açıklandı. Listenin birinci sırasında Kurtuluş Kuş & Burak Bulut - Sevmedim Deme şarkısı bulunuyor. Top 10’da 3 farklı Burak Bulut şarkısı bulunuyor.

PUBG MOBILE BİRİNCİ SIRADAYDI

Yılın trend kanalları listesinde, birinci sırada PUBG Mobile içerikleri üreten Barış G yer aldı. Algoritma nedeniyle videoları çoğunlukla trende giremeyen Noluyo Ya? kanalı yılın en iyi ikinci içerik üreticisi olmayı başarmış. Üçüncü sırada ise YouTube Türkiye denince akla gelen ilk isim Orkun Işıtmak var. YouTube’un yeni özelliği Shorts için en popüler içerik üreticisi ise Evrim Ağacı oldu

KAYNAK: DONANIMHABER, HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
"Günlük 20 bin dolar" iddiası! Kılıçdaroğlu, Rifkin'e kaç para ödeyecek?
Son dakika petrol kararı! Dünyada yeni kriz yolda! Akaryakıt fiyatları artabilir