Kasım’da fizy’nin yıldızı Sefo oldu

Türkiye’nin dijital müzik platformu fizy’de Kasım ayının ‘en’leri belli oldu. Sefo’nun ritmi ve müziğiyle müzikseverlerden büyük beğeni toplayan ‘Bilmem Mi?’ isimli parçası Kasım'ın en fazla dinlenen şarkı oldu.

Kasım’da fizy’nin yıldızı Sefo oldu
Kasım’da fizy’nin yıldızı Sefo oldu
GİRİŞ 07.12.2021 12:01 GÜNCELLEME 07.12.2021 12:01

Türkiye’nin sevilen dijital müzik platformu fizy, Kasım ayında da müzik tutkunlarının tercihi oldu. Seslendirdiği başarılı rap parçalarıyla hit olan Sefo’nun hem ritmi hem de sözleriyle dikkat çeken şarkısı "Bilmem mi? " Kasım ayının en çok dinlenen parçası oldu. 2018 yılında "Yalan" adlı şarkısıyla müzik dünyasına adım atan Sefo, daha sonra "İhtiyacım Yok", "Toz Duman", "Nerdeyim?" ve "Bonita" gibi parçalarla büyük hayran kitlesine ulaştı.

Edis’in ‘Arıyorum’ isimli şarkısı ve son dönemde büyük bir hayran kitlesine ulaşan Kurtuluş Kuş ve Burak Bulut’un seslendirdiği ‘Sevmedim Deme’ isimli düeti de fizy’de geçen ayın en fazla dinlenen ve beğenilen şarkıları oldu.

fizy’de Kasım ayının çok beğenilen şarkıları arasında Kurtuluş Kuş Burak Bulut’un ‘Hoş geldin’ isimli düeti yer alırken, onu Tan Taşçı’nın ‘Yalan’, Çakal’ın ‘Mahvettim’ ve Reynmen’in ‘Pare’ isimli şarkısı takip etti.

KASIM'DA DUAYEN İSİMLER UNUTULMADI

Sezen Aksu, Müslüm Gürses, Ahmet Kaya, Ebru Gündeş, Tarkan ve Yıldız Tilbe gibi Türk müziğinin duayen isimleri fizy’nin en çok dinlenen isimlerinden oldu. Bu isimleri Edis, Tan Taşçı ve Emir Can İğrek gibi son dönemin en sevilen isimleri takip etti.

fizy’li müzik tutkunları Kasım ayında en fazla Melek Mosso’nun  ‘Hayatım Kaymış’, Fatma Turgut’un  ‘Dünyalar Senin Olsun’, Cem Adrian’ın ‘Ayrılık’, Merve Özbey’in ‘Kendine Dünya’ ve Yüzyüzeyken Konuşuruz’un ‘Dinle Beni Bi’ isimli şarkısını paylaştı. Mustafa Ceceli’nin ‘Tut Elimden’, Kürşat Gürel’in ‘Haram Olasın’ ve Cem Adrian’ın Mark Eliyahu ile seslendirdiği ‘Kül’ isimli düeti de en Kasım ayında en fazla beğenilen ve paylaşılan şarkılar arasında yer aldı.

KASIM EN ÇOK POP DİNLENDİ

Zengin repertuarı ile dinleyicilerine keyifli dakikalar yaşatan fizy’de Kasım ayında en çok dinlenen tür yine pop oldu. Pop’u sırasıyla ‘Rap’, ‘Oldies’, ‘Best Of/ En İyiler’, ‘Sanatçıların Seçtikleri’, ‘Astroloji Listeleri’ takip etti.

fizy editörleri tarafından hazırlanan ve birbirinden farklı alternatiflerden sunan fizy listeleri arasında en çok tercih edilenler ise şöyle sıralandı: ‘En Yeniler (Yerli)’, ‘fizy Pop’, ‘90’lara Dönüş’, ‘Günün Listesi’, ‘Akustik Mood’, ‘Sportif Rock’, ‘Mutlu Şarkılar’ ve ‘Popüler Trend’.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Asıl niyetleri açığa çıktı! Türkiye'nin 100 yıllık hamlesini böyle engelleyecekler
Akşener'in gizli planı masayı dağıtabilir! Bu kulis bilgisi gündemi kavuracak