e-Devlet’ten vatandaşa uyarı: Dikkat edin!

e-Devlet kapısının resmi sosyal medya hesaplarından internette dolaşan sahte e-postaya karşı vatandaş uyarıldı. Açıklamada “Dikkate almayın” ibaresi yer aldı.

GİRİŞ 11.12.2021 16:50 GÜNCELLEME 11.12.2021 16:50
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

‘Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi – e-Devlet Kapısı’ tarafından gönderilmiş gibi görünen bir mail ile vatandaşları tuzağa çekmeye çalışan bilgisayar korsanları, “Ülkemizin tüm kamu kurum ve kuruluşları Ekonomik Kurtuluş Savaşında mücadele etmektedir” gibi ifadelerle hedef aldıkları kişilerden para istedi.

e-Devlet Kapısı, @ekapi kullanıcı adına sahip resmi sosyal medya hesabından uyarı yaptı. Bahse konu olan mailin ekran görüntüsü ve içeriği paylaşılırken, bu tarz postaların dikkate alınmaması gerektiğinin özellikle altı çizildi.

Söz konusu maili gönderen saldırgan, hedef aldığı kişiye bir başvuru formunun linkini atıyor. Burada tamamen aldatma amacıyla hazırlanmış olan sahte bir “2021 4. Çeyrek Sosyal Yardım Projesi”nden bahsediyor. Vatandaşlardan bu projeye katılım sağlamaları ve hane başına en fazla 1832₺ sosyal yardımda bulunmaları isteniyor.

Twitter’dan yapılan uyarıda, “Böyle bir e-posta aldıysanız dikkate almayın! e-Devlet Kapısı size asla herhangi bir hizmete başvuru amacıyla e-posta göndermez. Oltalama saldırıları ile verilerinizin çalınmaması için ulaşmak istediğiniz resmî internet sayfasını adres çubuğuna elle girin.” ifadelerine yer verildi.

 

YORUMLAR 20
 • Hamza 2 yıl önce Şikayet Et
  Dikkate almayın demişler, iyi biz dikkate almıyalım ama sizin dikkate alıp önlemeniz gerekir
  Cevapla
 • Soner 2 yıl önce Şikayet Et
  Kendi Türkiye merkezli ulusal internetim izi oluşturmalıyız
  Cevapla
 • Atapol 2 yıl önce Şikayet Et
  Ülkenin koskoca zenginleri var. içlerinden biri , Amerika'da ki bilişim şirketi gibi bir sirket kursalar. Dünyadaki en iyi bilgisayar Programcılarin dan bir kaç tane bulup getirse ve Türkiyede ki Programcılari da ise alsa güzel işler yapabilirler.Boyle bilişim üzerinden zarar vermeye çalışanları tespit edebilirler.Ve onlara çok iş düşer. Ülke bilisim de kalkinir. Yani şu an ülkemizde güçlü bir bilişim şirketi yok diye biliyorum
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  alsınlar abi.. bence bu kişilere bağış yapanlara ceza vermek lazım. hatta çiftlik banka para yatıranlara da.. daha doğruyu yanlışı bilmiyorlar çıkıp zenginlik peşindeler.
  Cevapla
 • Bünyamin Öztürk 2 yıl önce Şikayet Et
  Büyük söyleme haci. Dolandırılanların çoğu senin gibi külyutmaz adamlar zaten.
  Cevapla
 • Çiçek. 2 yıl önce Şikayet Et
  Bi bu EKSİKTİ HER YERDE SAHTEKARLAR ÇIKMIŞ DEVLETİMİZ EN AGIR CEZAYI VERSİN İNŞALLAH BU NEEEE YA millet zor zar ÇALIŞIP alın TERİ dökerek kazanıyor başkası çalıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD Kongresinin alkışladığı Netanyahu ABD halkına hakaret etti: Ahmaklar!
Bakan Yerlikaya: Rusya'da bombalı saldırı düzenleyen terörist Bodrum'da yakalandı