Samsung’un 5 yıllık amiral gemisi yeni güncelleme aldı

Samsung’un satış rekorları kıran Galaxy S8 modeli ilk olarak 2017 yılında tanıtılmıştı. Teknoloji devi bu popüler cihazın kullanıcılarını sevindirecek bir güncelleme yayınladı.

Samsung’un 5 yıllık amiral gemisi yeni güncelleme aldı
Samsung’un 5 yıllık amiral gemisi yeni güncelleme aldı
GİRİŞ 19.12.2021 09:48 GÜNCELLEME 19.12.2021 09:48

Google Pixel cihazlarının Android 12 güncellemesi almasından 3 hafta sonra ilk Android 12 güncellemesini yayınlayan Samsung, aynı zamanda birçok cihazı için Android 12 Beta deneyimi de sunuyor. Ancak Samsung’un güncelleme konusundaki başarısı sadece yeni cihazlarla sınırlı kalmıyor.

2017 yılında Android 7 ile çıkış yapan ve en son Android 9’a güncellenen Galaxy S8 serisi, bu senenin başında Samsung’un güncelleme takviminden çıkarılmıştı. Ancak Galaxy S8 serisi için Fransa’da yeni bir güvenlik güncellemesi yayınlandı.

G95xFXXUCDUK1 numaralı güncelleme, birçok güvenlik ve gizlilik açıklarını kapatıyor. Samsung, her ne kadar işletim sistemi yükseltmesi sunmasa da güvenlik güncellemeleri de telefonlarını yenileyemeyen kullanıcılar için büyük önem taşıyor.

Samsung, Android dünyasında güncelleme deneyimini oldukça yukarı taşıyan firmalardan biri oldu. Birçok cihazına güncelleme desteğini uzatan firma, kullanıcılar tarafından takdir ediliyor.

 

KAYNAK: DONANIMHABER, HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Galatasaray'da seçim heyecanı! Sarı-kırmızılılar yeni başkanını seçiyor
Başkan Erdoğan 'Bu artık kaçınılmaz' deyip dünyaya mesajı verdi!