Moziila Thunderbird Andorid'e geliyor

Firefox tarayıcısından tanıdığımız Mozilla, ünlü e-posta programı Thunderbird'i iOS ve Android cihazlara da sunmak için hazırlıklara başladı.

Moziila Thunderbird Andorid'e geliyor
Moziila Thunderbird Andorid'e geliyor
GİRİŞ 13.06.2022 16:34 GÜNCELLEME 13.06.2022 16:37

Moziila'nın 2003 yılından bu yana ücretsiz olarak sunduğu e-posta programı Thunderbird , dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip. Şu ana kadar yalnızca macOS ve Windows cihazlara yüklenebilen Thunderbird, yakında Andorid işletim sistemi için de yayınlanacak.

Thunderbird, akıllı telefon alanına hızlıca girebilmek için ilk aşamada açık kaynak kodlu olan K-9 Mail uygulamasının tüm haklarını satın aldı. Artık GitHub deposu da dahil olmak üzere K-9 Mail'in hakları ve kaynak kodu tamamen Mozilla Vakfı'na ait. Ayrıca K-9 Mail'in proje sorumlusu Christian Ketterer'de Thunderbird ekibine katıldı. Ekip şimdi masaüstü ve mobil uygulamanın senkronizasyonu üzerinde çalışıyor. Çalışma tamamlanır tamamlanmaz  K-9 Mail uygulaması Thunderbird olarak yeniden adlandırılarak Google Play'daki yerini alacak.

Gelişim süreci K-9 Mail'in GitHub deposunda anlık olarak takip edilebiliyor. K-9 Mail'e Firefox Sync'nin 2023'ün ilk çeyreğine kadar entegre edilmesi bekleniyor. Entegrasyon tamamlandıktan sonra masaüstü ve mobil Thunderbird arasında senkronizasyon mümkün olacak.

Mustafa Çokyaşar Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Mustafa Çokyaşar
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Sahipsiz hayvanlara yönelik düzenlemeler içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi
'Kaçak elektrik hakkımız' deyip direğe çıktılar