Instagram'da dikey fotoğraf dönemi başlıyor

Instagram gönderileri kullanılan görüntü oranı nedeniyle kare olarak paylaşılıyordu. Bir şirket yetkilisinin yaptığı açıklamada artık fotoğraf dikey olarak paylaşılabilecek.

Instagram'da dikey fotoğraf dönemi başlıyor
Instagram'da dikey fotoğraf dönemi başlıyor
GİRİŞ 06.08.2022 10:46 GÜNCELLEME 06.08.2022 10:46

Instagram, yeni bir özelliği test etmeye hazırlanıyor. Sosyal medya platformunun başkanı Adam Mosseri, haftalık Ask Me Everything programında fotoğrafların tam ekran Reels'la uyumlu olması için yeni bir test sürecine gireceklerini duyurdu.

Mosseri, iki hafta içerisinde sosyal medya platformunda 9:16 formatında daha uzun fotoğrafların test edilmeye başlanacağını açıkladı.

Instagram, bir süredir kullanıcılarına TikTok benzeri tam ekran bir görüntüleme deneyimi sunmak üzerine çalışmalar yürütüyor. Şirket, bunun daha akıcı bir akışın mümkün kılabileceğini düşünüyor. Bu hedef doğrultusunda yapılan son yenilik görüntü boyutunda oldu. Mosseri, platformda 9:16 formatındaki fotoğrafları bir veya iki hafta içerisinde test etmeye başlayacaklarını doğruladı.

FOTOĞRAFÇILAR YENİ GÜNCELLEMEDEN MEMNUN DEĞİL

Sosyal medya platformunun 9:16 fotoğrafları test etme girişimi, bazı fotoğrafçılar tarafından fotoğrafın garip bir şekilde görüntülenmesine neden olacağı için olumlu karşılanmıyor.

Instagram'ın yeni fotoğraf formatını kararlı bir sürümle yayınlayıp yayınlamayacağı test sürecindeki geri dönüşlere göre belirlenecek.

KAYNAK: HABER7
Mustafa Çokyaşar Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Mustafa Çokyaşar
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika... Başkan Erdoğan'dan "Bir olduk, 21 olduk" paylaşımı
Almanya'da tarihi fiyasko: Aylık 2 bin euro maaşla sadece 1 Türk işçi alabildiler