Yeri belli oldu! Facebook Türkiye’de kafe açıyor

Sosyal medya devi Facebook, Türkiye’de kafe açmaya hazırlanıyor. Şirketin ‘Meta Kafe’ adıyla açacağı işletmenin konumu da kısa süre önce belli oldu. Yeni kafede çay ve kahveler ücretsiz olacak.

Yeri belli oldu! Facebook Türkiye’de kafe açıyor
Yeri belli oldu! Facebook Türkiye’de kafe açıyor
GİRİŞ 11.08.2022 16:32 GÜNCELLEME 11.08.2022 16:32

Teknoloji devi Meta’nın İngiltere’de ‘Meta Cafe’ adıyla kurduğu kafe işletmesi Türkiye’de de açılacak. Ancak bu kafe alışık olduğumuz kafelerden biraz farklı. Yalnızca 18-25 Ağustos günlerinde hizmet verecek Meta Kafe’nin asıl amacı sosyal medya kullanımına ilişkin bilgilendirme yapmak. Kafe programıyla şirket gençlerden ziyade yaşlı kullanıcıları hedefliyor. 

META KAFE DATÇA’DA AÇILACAK

Sosyal medya devi Facebook, Datça Limanı’nda Meta Kafe ile hizmet verecek. Program kapsamında uzman kişiler, ziyaretçilere sosyal medyadaki asılsız bilgilerin zararlarına ilişkin bilgi verecek. Ayrıca şüpheli bir bilgiyle karşılaşan kullanıcıların neler yapması gerektiğini ve doğru bilgiye ulaşma yöntemlerini de anlatacaklar. 

ÇAY VE KAHVE ÜCRETSİZ 

Kafeye gelen ziyaretçilere eğitim sırasında ikramlarda da bulunacağı öğrenildi. Meta Kafe'de çay ve kahve servisi ücretsiz olacak. 

Facebook'un Meta Cafe projesi hakkındaki açıklamasında ise şu bilgilere yer veriliyor:

"Katılımcılara çevrim içi içerikleri bilinçli bir şekilde değerlendirme ve tüketme, asılsız bilgi yayılımının oluşturacağı tehditler, doğrulama teknikleri ve algoritmalar üzerine çeşitli eğitimler veriliyor. Program, kullanıcılara çevrim içi içerikleri daha bilinçli bir şekilde tanımlama ve tüketme, asılsız bilgi türlerini açıklama, doğrulama tekniklerini uygulama ve asılsız bilgileri arkadaşlar ve aile ile tartışma gibi becerileri kazandırmayı hedefliyor. Katılımcılar, eğitimlerde asılsız bilginin yol açabileceği tehlikeler, çevrim içi kötü aktörleri ayırt edebileceğimiz göstergeler, doğrulama ve algoritmaların nasıl çalıştığı gibi çeşitli konularda bilgi sahibi olabilecek."

Mustafa Çokyaşar Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Mustafa Çokyaşar
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Biden'dan İran'ın İsrail'e saldırısıyla ilgili şok itiraf!
Dünya'nın gündeminden düşmeyen Putin'in ölümcül silahı