Google Meet'e YouTube ve Spotify üzerinden canlı paylaşım özelliği eklendi

Google, Duo uygulamasını sonlandırmaya hazırlanırken Meet'i geliştirmeyi sürdürüyor. Meet'e yeni Apple SharePlay benzeri canlı paylaşım özelliği eklendi.

Google Meet'e YouTube ve Spotify üzerinden canlı paylaşım özelliği eklendi
Google Meet'e YouTube ve Spotify üzerinden canlı paylaşım özelliği eklendi
GİRİŞ 12.08.2022 16:47 GÜNCELLEME 12.08.2022 16:47

Teknoloji devi Google’ın özellikle pandemi sürecinde ön plana çıkan Meet isimli sanal konferans uygulamasına yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Son olarak şirket, kullanıcıların Meet’te görüntülü görüşme gerçekleştirirken eş zamanlı olarak Spotify ve YouTube platformlarında bir şeyler izleyip dinlemesini sağlayan özelliğini duyurdu. 

Canlı paylaşım özelliği, kullanıcıların YouTube videolarını birlikte izlemesine veya Spotify'da şarkı dinlemesine imkan tanıyor. Ayrıca Heads Up, UNO Mobile veya Kahoot gibi oyunlar da eş zamanlı olarak çevrim içi oynanabilecek. 

GOOGLE MEET İLE TOPLUCA ÇEVRİM İÇİ VİDEO İZLEMEK VE MÜZİK DİNLEMEK KOLAYLAŞIYOR

Bu yeni özellik, orta panelde bulunan üç noktalı menüden ulaşılabilen Etkinlikler sekmesinde sunuluyor.

Etkinlikler üzerinden kullanıcılar, katılımcılarla beraber müzik dinlemek istiyorsa Spotify simgesine tıklaması yeterli oluyor. 

Aynı şekilde komik bir video ya da bilimsel bir içeriği katılımcılarla beraber izlemek isteyen kullanıcıların YouTube simgesine tıklaması yeterli oluyor.

Google Meet, en güçlü rakibi Zoom'un aksine tamamen ücretsiz. Kullanmak için yalnızca Google hesabınızın olması gerekiyor.

Mustafa Çokyaşar Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Mustafa Çokyaşar
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Yeni ittifak resmen kuruluyor! Seçim öncesi ortalık karışacak
İslam Memiş, gram altında yeni rekor için tarih verdi! 'İki müjde' diyerek açıkladı