Android'ten iOS'a geçişlerin yüzde 49'u güvenlik endişesi nedeniyle

Yakın zamanda yapılan bir anketin sonuçlarına göre, akıllı telefon kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu iPhone'un diğer Android cihazlardan daha güvenli olduğunu düşündüğünü gösterdi.

Android'ten iOS'a geçişlerin yüzde 49'u güvenlik endişesi nedeniyle
Android'ten iOS'a geçişlerin yüzde 49'u güvenlik endişesi nedeniyle
GİRİŞ 19.08.2022 10:38 GÜNCELLEME 19.08.2022 16:30

Android kullanıcılarının iOS'a geçmeye karar vermesinin birçok nedeni olabilir. Kimi kullanıcılar kamerayı kimi kullanıcılar ise iPhone'ların daha uzun ömürlü olduğunu gerekçe göstererek yıllar boyunca kullandıkları Android cihazları kullanmayı bırakabiliyor.

Ancak yakında zamanda yapılan bir ankete göre Android'ten iOS'a geçişin en büyük nedeni kullanıcıların iPhone'ları daha güvenli bulması. Öyle ki  Android kullanıcılarının yüzde 49'unun daha güvenli olduğu için iPhone'a geçmeyi tercih edebileceğini gösterdi.

Ankete katılan iPhone kullanıcılarının yüzde 20'siiCloud Anahtar Zinciri ile çok güvende hissettiklerini söylerken, Android kullanıcılarının ise yüzde 13'ü Google Şifre Yöneticisi'ni güvenli bulduğunu söyledi.

Öte yandan, iCloud'larını kullananların yüzde 27'si kendini güvende hissederken, buna karşılık, Google Drive kullanıcılarının yaklaşık yüzde 22'si kendilerini güvende hissediyor.

Android kullanıcılarının yüzde 33'ü yakında piyasaya sürülecek olan yeni bir 'Kilitleme Modu' gibi avantajlardan yararlanmak için iPhone'ye geçmeyi düşünüyor.

iOS 16'ya kullanıcıların casus yazılımlardan korunması için 'Kilitleme Modu' eklenecekiOS 16'ya kullanıcıların casus yazılımlardan korunması için 'Kilitleme Modu' eklenecek

Digital Information World'ün yayınladığı sonuçlara göre son araştırmalar Android kullanıcılarının neredeyse yarısının Apple akıllı telefonlara geçmekten çekinmeyeceğini de gösteriyor. Anket için toplamda bin Amerikalı ile görüşüldü. 

Mustafa Çokyaşar Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Mustafa Çokyaşar
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Alkış yağmuruna tutulan Netanyahu'yu tek başına protesto etti!
TBMM'de AK Parti ile DEM Parti milletvekilleri arasında yumruklu kavga çıktı